Orissaare aasta sportlased on Liisi Vaht ja Kärt Õunapuu

Orissaare spordiinimesed tegid aastast kokkuvõtteid ning aasta sportlaseks kuulutati Liisi Vaht ja noorsportlaseks Kärt Õunapuu.

Brasiilia jiu-jitsus võistlev Liisi Vaht võitis erinevatel rahvusvahelistel võistlustel mitmeid medaleid, millest kirkaim jaanuaris Lissabonis IBJJF-i Euroopa meistrivõistlustel lillade vööde arvestuses saavutatud sulgkaalu hõbemedal. Kergejõustiklane Kärt Õunapuu sai kõrgeid kohti erinevatel maakondlikel ja Eesti võistlustel nii täiskasvanute, juunioride kui ka A-klassi arvestuses.

“Tänavune aasta on Orissaares möödunud kahe märksõna all – korvpall ja Orissaare terviserada,” rääkis aastast kokkuvõtteid teinud spordijuht Andla Rüütel. “Suur rõõm on tõdeda, et ligi 20 aastat korvpallitööd on muutnud Orissaare Saaremaa korvpallipealinnaks. Treeningutel osaleb kokku ligi 50 last, osaletakse neljas vanuses Eesti meistrivõistlustel, mitmetel turniiridel kodu- ja välismaal. Mehed on neljal järjestikusel aastal Saaremaa meistriks tulnud.”

Rüütel lisas, et palju aega ja vabatahtlikku tööd on panustatud Orissaare terviseraja rajamiseks ning heameelt teeb see, et rada on kohalike inimeste poolt väga hästi vastu võetud.

“Olulisim ülesanne sporditöös on töö spordikoolis, töö laste ja noortega. Aastal 2018 on spordiharrastajate hulk stabiilselt hea. Aastalõpu seisuga käib spordikooli treeningutes ja ringides kokku üle 140 õpilase ning igapäevaste täiskasvanud treenijate arv ületab saja harrastaja piiri,” märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email