LUGEJA KIRI: Kihelkonna advendikohvik kogus raha kelgumäe ehituseks (1)

16. detsembril avasid Kihelkonna kooli ja lasteaia hoolekogu rahvamajas juba 13. heategevusliku advendikohviku, kus tänavu kogusime raha lastele kelgu- ja suusamäe ehitamiseks.

Päeva juhtisid Roos Marie Karmel Pšenitšnaja ja Cathrin Benita Poopuu, lastega mängis Minion ning armsa ja üllatusterohke kontserdi pakkusid Kihelkonna kooli- ja lasteaialapsed. Esinesid ka Kihelkonna segarühm Lustakad ja memmede rühm Rukkilill. Päeva lõpetas loterii, kus loositi välja palju auhindu, muu hulgas Värvipoe kinkekaardid ja peaauhind – Johan Spa Hotelli 100-eurone kinke­kaart.

“Üllatav näha, kui palju tõid inimesed heategevuseks oma küpsetisi,” ütles Kihelkonna kooli ja lasteaia hoolekogu esimees Diela Kruusik, kellele see oli esimene kord sellist üritust vedada.

“Järjest tulid aina uhkemad ja suuremad koogid ja pirukad ning lõpuks oli neid nii palju, et mõtlesin endamisi, kes need kõik ära ostab. Siis hakkas aga rahvast ja ostjaid tulema ja tulema ja tulema. Kohal oli vist terve Kihelkonna ja inimesi mujaltki, isegi Orissaarest. Järjekord oli pikk, kohvikulistel käed-jalad tööd täis, aga kõike oli lõbus teha, sest inimesed olid nii rõõmsad ja avatud. Minu suureks üllatuseks ostetigi kõik hõrgutised ära ja jäi puudugi.

Üritus läks korda, raha kogunes märkimisväärselt ilus summa.”

Üritusele tõi head-paremat müügiks 15 inimest, lisaks küpsetasid Kihelkonna kooli kokad Aili ja Viive 400 lihapirukat, mis kõik ära müüdi ja ära söödi. Küpsetiste müügi ja loteriiga koguti Kihelkonna advendikohvikus 1240 eurot, üritust külastas umbes 200 inimest.

Peagi algab kelgumäe ehitus, mille käigus toimuvad talgud. Talgulisi kostitatakse sooja supiga.

Veebruarini aga on Kihelkonna poes annetuskast, kuhu saab veel anda oma panuse. Projekti saab toetada ka rahaülekandega MTÜ Kihelkonna TIOK arvelduskontole nr EE477700771001976954, märksõnaga “Kelgumägi”.

Ka Kihelkonna kohalikud ettevõtjad on lubanud projekti toetada materjali ja vajaliku tehnikaga.

Diela Kruusiku sõnul väärivad tänu kõik, kes sellest üritusest osa võtsid ja laste kelgumäe ehitusele kaasa aitasid.

“Nüüdseks olen Kihelkonnal perega elanud täpselt aasta, enne seda linnainimesena ei osanud ma arvatagi, et Kihelkonna on nii vinge koht elamiseks. Tunnen, et nüüd olen lõpuks jõudnud koju,” rääkis Kruusik.

“Aasta siin elamist on minu elus palju muutnud, olen leidnud palju uusi sõpru ja mind on kaasatud väga lahedatesse projektidesse. Üks suuremaid ja üllamaid on advendikohviku korraldamine. Selle korraldamise käigus sain aru, kui tugev kogukond siin on.”

Katrin Heinam
Kihelkonna kooli ja lasteaia hoolekogust

Print Friendly, PDF & Email