Valli sai suureks juubeliks elu suurima üllatuse

SIRGESELGNE SAJA-AASTANE: Eile sajaseks saanud Valentina Võit meenutas eile oma pikka ja töörohket eluteed.

“Saja aasta jooksul pole ma varem nii suure üllatuse osaliseks saanud. Elupäevad olen teinud lihtsat tööd ja nüüd äkki president saadab õnnitluskaardi ja ilusa mündi,” oli Valentina Võit riigipea tähelepanust liigutatud.

“Arvasin, et paki saatjaks on minu onupoja tütar, kes elab New Yorgis, aga emale oli paki teele läkitanud Eesti Vabariigi presidendi kantselei,” rääkis eile saja-aastaseks saanud Valentina Võidu tütar Tiia.

Eile olid presidendi saadetud õnnitluskaart ja meenemünt juubilari elutoas külalistele näitamiseks aukohal.

Külalisi vastu võttes meenutas juubilar oma lapsepõlve ja noorusaastaid: “Ma mäletan Maasi küla laste nimesid ja nende sünnipäevi. Saime kõigiga hästi läbi, nagu oleksime olnud ühe pere lapsed.”

Õnnitluskaart ja meenemünt presidendilt.
2x MAANUS MASING

Auväärsesse ikka jõudnud Valentina sündis Tagaverel. Peagi, pärast tütre sündi kolis pere Maasi asundusse. Väikese Valli (nii teda kutsuti ja kutsutakse praegugi) mängupaigad olid Maasi mõisa karja- ja heinamaad.

Seitsmeaastasena karjatas ta kolme küla lambaid. 16-aastasena läks suilisena Kahutsi külla talutöid tegema. Tütarlapsel tuli teha kõiki maatöid, ainult kündma ei pidanud.

Oma noorusaega meenutas Valli erksates värvides. Neiule meeldis kooris laulda, näitemängu teha ja rahvatantsurühmas tantsida. Noored said kokku kiigeplatsil, Orinõmme Ristiväljal käidi laulmas ja tantsimas.

Valli on ka Tallinnas elanud ja töötanud. Pealinna elu talle meeldis. Nõmme sanatooriumis sai ta töö kohe selgeks. Sõda tegi saarlase Tallinnas elamisele ja töötamisele lõpu. Sõjakoledusi sai ta tunda ka Saaremaal.

Kodutalus Maasi külas tööd jagus. Peagi tuli kolhoosiaeg, kuid kolhoosi Valli minna ei tahtnud. Õnneks sai ta kokana tööd Kuressaares. Enne pensioniaega kudus Valli linaseid põllesid ja villaseid õlasalle koondises Uku.

Pärast abiellumist võtsid Valli ja tema abikaasa Joann ette Kuressaares maja ehitamise. Aastakümneid autojuhina töötanud Joann lahkus taevastele radadele mõni aasta tagasi. Juubilar elab praegu koos tütar Tiia ja tütretütar Liinaga. Lapselaps Anu elab ja töötab pealinnas.

Hea diktsiooni ja sirge rühiga memm käib iga päev õues jalutamas ja võimleb. See hoiabki meele erguna.

“Ma olen kõhn inimene. Dieeti pole tarvis pidada. Lihatoitudele eelistan kalaroogasid. Noorena mekkisin vaid paar lonksu jõuluõlut. Peale selle pole alkoholi kunagi pruukinud,” kinnitas vanaproua.

Õnnesoove käis edastamas ka vallavalitsuse esindus eesotsas abivallavanem Marili Niitsiga. Lõuna paiku saabusid sugulased Tallinnast.

Auväärset sünnipäevalast õnnitlevad ka Saarte Hääl ja Kadi raadio. Ikka samasugust erksat meelt ja tervist edasiseks!

Print Friendly, PDF & Email