Saare turismiettevõtted saaksid end müüa ka turunduskuludeta (1)

Kuigi EAS-i turismiarenduskeskuse turismiinfosüsteemi eksperdi Elen Juurma sõnul on Saaremaalt praeguseks visitestonia.com portaalis esindatud üle 830 turismiobjekti, on ka hulk turismiga seotud ettevõtteid, kes pole end veel keskkonda registreerinud ja jätavad olulise turundusvõimaluse kasutamata.

Elen Juurma sõnul on maakonna turismisissetulekute suurendamiseks oluline, et võimalikult paljud piirkonna turismiteenuste pakkujad oleksid külastajatele veebis hästi leitavad. “See aitab nähtavust suurendada nii konkreetsel ettevõttel endal kui ka muudab turistidele atraktiivsemaks maakonna tervikuna,” lisas Juurma.

“Kui mõelda vanasõnale “tasuta lõunaid pole olemas”, siis enda turundamine miljonite külastajatega seitsmekeelses portaalis seda turismiettevõtjatele siiski täna on,” tõdes Juurma. “Kui jõulupeod läbi ja talvel vähem külastajaid, on hea aeg turundus ette võtta, seda enam, et konto loomine visitestonia.com portaali on hõlbus ja läheb kiiresti,” rääkis ekspert, kelle kinnitusel saavad turismiettevõtted end keskkonda registreerida kohaliku turismiinfokeskuse abil ning andmete lisamine on tasuta, samuti võtab turismiarenduskeskus enda kanda tõlkekulud.

Uutel registreeritavatel turismiettevõtjatel, näiteks väiksematel koduköökidel, suveniiripoodidel, käsitöökodadel, matkade ja teiste elamuste korraldajatel pole kohustust end kindlasse riiklikku andmebaasi lisada ja nii on neid raske leida. “Rohkemate klientide ja Eesti suuremate turismitulude huvides on aga oluline, et turismiettevõtjad oma ettevõtte reklaamteksti ja kutsuvad fotod visitestonia.com portaali lisaksid ning neid ajakohasena hoiaksid,” märkis Juurma.

Tema sõnul lisandub andmete kuvamisele palju muudki: EAS-i turismiarenduskeskus kasutab turismiobjektide infot, reklaamides Eestit ajakirjanduses ja sotsiaalmeedias, messidel ja koostöövõrgustikes. Ettevõtted saavad ka vaadata statistikat selle kohta, kes ja kui palju nende objekti vastu huvi tunneb, ning lasta külastajatel toodet-teenust broneerida kohe sealsamas portaalis. Samuti saavad registreerunud ettevõtted ligipääsu Visit Estonia e-akadeemiale, et oma ettevõtet erinevates valdkondades hinnata ja arendada.

Print Friendly, PDF & Email