Kadi raadio raudvara Tõnis Kipper pälvis Kuldmikrofoni (10)

SAARLANE KULDAB MUHULAST: Kuldmikrofoni andis Muhust pärit Tõnis Kipperile üle saarlane, ringhäälingute liidu juhatuse liige Toomas Vara.
SANDER ILVEST /POSTIMEES

Eesti rahvusringhäälingu aastapäevale pühendatud tunnustusüritusel kuulutati välja tänavune Kuldmikrofoni saaja – Kadi raadio vastutav toimetaja Tõnis Kipper.

Kadi raadio tegevdirektori Gunnar Siineri sõnul on Tõnis Kipper kahtlemata kollektiivi raudvara. “Kadi raadio on poolenisti Tõnise nägu,” tõdes Siiner. “See, millise panuse on Tõnis Eesti mõistes regionaalsele raadioringhäälingule andnud, on igati Kuldmikrofoni väärt.”

Tallinna pedagoogilise instituudi kultuuritöötaja ja taidlusteatri režissööri erialal lõpetanud Kipper on muu hulgas töötanud Hellamaa rahvamajas ja Kingissepa rajooni kultuurimajas, olnud kaastöötaja ETV “Telekoolis” ja lühiajaliselt Kuressaare Linnateatris.

Praegu töötab ta Kadi raadios vastutava toimetaja ja saatejuhina ning teeb kaastööd Saarte Häälele. Oma saadet “Keskpäev” on Tõnis vedanud alates aastast 2001 ja seda on eetris olnud 3820 saadet.

Aastate jooksul on “Keskpäeva” kaudu eetrisse pääsenud üle 10 000 inimese. Lisaks teeb Tõnis juba aastaid kaastööd Raadio 4-le, edastades ka venekeelsele auditooriumile uudiseid ja sündmusi Saaremaalt.

Kuldmikrofoni on välja antud aastast 1996 ja kokku on Kuldmikrofoni omanikke nüüd ühes Tõnis Kipperiga 23.

Mullu pälvis väärika auhinna veerand sajandi jooksul nii mikrofoni ees kui ka taga tehtud raadiotöö eest Owe Petersell, aasta varem aga enam kui 20 aasta jooksul inimeste silmaringi avardamise, inimliku ja köitva jutusaate formaadi arendamise eest David Vseviov.

Esimese Kuldmikrofoni sai 1995. aastal tegevuse eest rahva mälu talletajana ringhäälingus Lembit Lauri.

Kuldmikrofon antakse välja silmapaistvate saavutuste äramärkimiseks ringhäälingu vallas, edendamaks rahvusliku ringhäälingukultuuri järjepidevust. Tunnustust antakse seejuures nii raadio- kui ka televisiooni eetriajakirjanikule. Kuldmikrofoni võib saada nii elutöö kui ka ühekordse silmapaistva saavutuse eest ning selle võib saada vaid ühel korral.

Loe lugu Tõnis Kipperist Saarte Häälest laupäeval, 22. detsembril.

Print Friendly, PDF & Email