Hannes Hanso lahkub Saaremaa volikogust (10)

Endine Kuressaare linnapea ja nüüdne Saaremaa vallavolikogu liige Hannes Hanso (SDE) on teinud avalduse volikogust lahkumiseks. Tema asemel naaseb volikogusse vend Heiki Hanso, kes pärast eelmist istungit pidi Kairit Lindmäe volikogusse tuleku tõttu volinikukohast loobuma. Nüüd ei jää Heiki Hansol ühtegi istungit vahele.

2013. aastal Kuressaares valimised võitnud ja komeedina linnapeaks tõusnud Hannes Hanso tunnistas, et volikogust lahkumine ei olnud kerge valik, kuid paratamatu.

Mõnda aega ka kaitseminister olnud Hanso kinnitas, et tegi selle otsuse isiklik-perekondlikel põhjustel. Ta teatas juba sügisel, et ei osale enam ka suures poliitikas ega kandideeri riigikogusse.

“Minu suured eesmärgid on täitunud. Saaremaa on ühendatud, vallavalitsus töötab, et kõik süsteemid ja töökorraldus paika loksuks. Ees on veel palju tööd, aga Eesti suurima omavalitsuse juhtimine ei saagi lihtne olla,” ütles Hannes Hanso Saarte Häälele.

Ta nentis, et verevahetus ja uute inimeste tulemine poliitikasse on normaalne protsess ning ta ei näe oma sõnul põhjust ei oma kohast volikogus ega ka kuskil mujal kinni hoida.

“Kavatsen vahelduseks tegeleda muude asjadega, proovin alati elada nii, et hommikul tõustes silm säraks!” lausus Koigi raba külje all elav Hannes Hanso.

Heiki Hanso ütles Saarte Häälele, et naaseb volikogusse ning on juba sellekohase avalduse allkirjastanud. “Mulle meeldib,” lisas ta, viidates, et volikogusse kuulumine on hea kogemus.

Print Friendly, PDF & Email