Uim süüdistab vallavanemat ülekohtus (43)

Kuressaare linna populaarse baari Uim omanikud ütlevad, et Saaremaa vallavanema Madis Kallase väiteil, nagu rikuks baar pidevalt öörahu, pole alust.

Vallavanem Madis Kallas teatas novembri lõpus Kuressaare linnakodaniku komisjonis esinedes, et Kuressaares tegutseva baari Uim puhul tuleb kaaluda alkoholiga kauplemise aja piiramist. Põhjuseks see, et baari kohta tulevad pidevalt kaebused öörahu rikkumise kohta. Teiste meelelahutusasutustega probleemi polevat. Vallavanem lisas, et probleemid Uimega olid teemaks ka kohtumisel politseiga.

Baari omava OÜ Uimeahv juhatuse liikmed Lauri Vaher ja Priit Uustulnd olid avaldust nähes üllatunud ja küsisid infot politseist. Vallavolikogu saadetud pöördumisele on Vaher ja Uustulnd lisanud politsei piirkonnavanema Meelis Juhandi vastuse, et väljakutseid Uime on olnud sel aastal kaheksa.

Seda kinnitas Juhandi ka Saarte Häälele, lisades, et öörahu rikkumisega oli seotud neli kaebust juuni lõpust augusti alguseni. Viimane kaebus öörahu rikkumise kohta tehti neli kuud tagasi. Neli korda on olnud väljakutseid ka muudel teemadel. Näiteks septembris oli politseile teatatud: “Mees 30+ maja seina najal, joobes, magab, püksirihm ja nööbid lahti.”

Väljakutsete aadress on olnud küll sama piirkond, kuid pole kindel, et need on seotud just Uimega. Baari omanikud ütlevad, et samal ajal on Kuressaares nii mõnigi öine meelelahutusasutus, kus politseiauto seisab konfliktide vältimiseks pea ööd otsa ukse ees.

“Helistasime hr Kallasele, kes avaldas, et tema poole pöördub iga kuu meie naaber hr Märt Vooglaid, kes ootab kohalikult omavalitsuselt toimivaid lahendusi öörahu tagamise osas,” kirjutavad baari omanikud.

Vaher ja Uustulnd märgivad, et vallavanem on nende suhtes ülekohtune ja paluvad alusetuid väiteid ametlikesse dokumentidesse mitte lisada.

Uimest üle tee elava Märt Vooglaiu ja baaripidajate vahel on vägikaikavedu kestnud mitu aastat. Baari omanike sõnul on ka sel aastal tehtud neli kaebust kõik naabrimehelt või tema korteris viibinud inimestelt. Juba varemalt viidi Uime terrass naabri kaebuste tõttu tänavalt sisehoovi ja tänavale ei pandud ka enam kõlareid. “Jälgime pidevalt helinivood, et see ei ületaks lubatud piiri. Paraku sissepääsu asukohta me muuta ei saa,” tõdevad Vaher ja Uustulnd.

Madis Kallas ütles Saarte Häälele, et vallavalitsuse jaoks pole vahet, kas kaebus tuleb vallakodanikult või politseilt. Kallas tõdes, et protokollist võis sõnavõtust jääda ekslik mulje. Ta rääkis oma sõnul Uimest üldisemalt, mitte paarist viimasest kuust.

“Tegelikult oli minu sõnum selles, et oleme otsinud alates 2016. aastast lahendusi, mis rahuldaksid mõlemat osapoolt,” ütles Kallas. Komisjonis tõdes ta, et kõlarite äraviimine ja tänavaterrassi sulgemine pole osapooli rahuldanud. Seega sai Kallase sõnul arutatud võimalikke samme. “Omavalitsuse poolt on üks võimalik lahendus alkoholimüügi aja piiramine. Kinnitan, et tegu oli üksnes komisjonis toimunud aruteluga ja mingeid otsuseid me teinud ei ole ning rääkisime vaid võimalikest variantidest,” rahustab ta asjaosalisi.

Uime omanikud paluvad volikogult võrdset kohtlemist: “Oleme ka edaspidi avatud uutele äridele, kohtleme kõiki õiglaselt ja võrdselt ja ärme palun halvenda ettevõtluskeskkonda.”

Print Friendly, PDF & Email