Tornimäe rahvamaja rihma pingutama ei pea

Saaremaa vallavalitsuse kinnitusel Tornimäe rahvamaja eelarve kahjumisse jäänud Kahutsi kontserdi tõttu tuleval aastal ei kannata.

“Rahvamaja vahendeid muude ürituste korraldamiseks koomale ei tõmmatud,” kinnitas vallavalitsuse kultuuri- ja spordiosakonna juhataja Mihkel Tamm. “Küll aga seoses selleaastase suure puudujäägiga Kahutsi kontserdi korraldamisel ei saanud sellist kontserti samal kujul tuleva aasta eelarvesse arvestada,” lisas ta.

Ida-Saaremaal on Tamme sõnul uuel aastal tulemas mitmeid üritusi, mida kindlasti ka Saaremaa vald toetab, ja soovi korral on läbi projektitaotluste vooru kindlasti võimalik ka Kahutsi kontserdi korraldamiseks vahendeid taotleda.

“2019. aasta eelarve taotlusesse arvestas Tornimäe rahvamaja Kahutsi kontserdi palju väiksemas mahus ja sealt tuleb ka eelarve vähenemine – see oli rahvamaja enda ettepanek,” lausus Tamm.

Tänavu augustis toimunud kontserdiga jäi rahvamaja 7000 euroga miinuspoolele. Poolteist tuhat leiti selle katteks rahvamaja eelarvest, 5500 eurot kattis vallavalitsus.

Print Friendly, PDF & Email