Margus Rajaver otsustas tippjalgpallist loobuda (3)

FC Kuressaare eest 219 liigamängus 25 väravat löönud poolkaitsja Margus Rajaver (pildil)on võtnud vastu otsuse, et tal on aeg tippjalgpallist loobuda, kuid kindlasti jääb ta meeskonnale abiks nõu ja jõuga.

“Pole endale kunagi jalgpalliga seoses suuri eesmärke seadnud,” tunnistas Rajaver. “Teadsin alati, et jalgpall jääb minu kireks ja hobiks ning olen seda mängu aastaid nautinud. Nüüd saan Kure mänge jälgida fännina tribüünilt, ootan ka seda põnevusega!”

Margus Rajaver põhjendab loobumist sellega, et ei naudi jalgpalli enam nii nagu mõne aasta eest, sest viimasel paaril aastal oli päris mitmeid vigastusi, mis segasid treenimist ja mängimist.
“Kui tuli otsus, et mängime Premium-liigas, siis juba hakkasin mõtlema, et tuleks teha viimane pingutus, aidata meeskond liigasse püsima ja siis võiks kõrvale astuda,” lausus ta. “Lisaks meeldib mulle tegeleda ka paljude teiste põnevate spordialadega, nagu lumelauasõit, suusatamine, jooksmine, ja osaleda erinevatel rahvaspordivõistlustel. Kui oled jalgpallile pühendunud, siis on muude alade jaoks raske aega leida.”

Samas tõdes Margus Rajaver, et pika karjääri jooksul on juhtunud väga palju. Kõiki mänge ja väravaid ta muidugi ei mäleta, aga loomulikult on üks meeldejäävamaid 15-aastaselt FC Kuressaare eest meistriliigas tehtud debüüt 2005. aastal. Siis oli ta liigas noorim mängija.

Üheks suuremaks saavutuseks loeb ta esiliiga B võitu. “See tekitas küll väga hea tunde,” märkis Rajaver. “Mis veel on suurepärane, et olen saanud mängida paljude endiste või praeguste Eesti jalgpallikoondislaste vastu ja ennast nende vastu proovile panna. Sain päris tipu lähedal ära käia.”

On ka asju, mis võinuks paremini minna ja nii tõdes Rajaver, et kaotada ei taha ju kunagi. “Oleks võinud rohkem võite saada ja ka ise rohkem väravaid lüüa,” nentis ta. “Need hooajad, kui liigast välja kukud, on valusad ja neid hetki oleks tahtnud küll vältida. Ja juba enne mainitud vigastused. Selles suhtes läks hästi, et luumurde ja ränki vigastusi õnnestus vältida. Aga pikalt sees vindunud lihasvigastused ja põletikud tekitasid küll päris palju frustratsiooni. Siin tuleb ainult endale otsa vaadata, et ehk oleksin pidanud oma keha eest paremini hoolitsema. Aga see tarkus tuleb alati tagantjärele.”

Pikalt mängitud aastate jooksul pole Margus Rajaveril midagi tegemata jäänud. “Juba noorena sain aru, et jalgpall jääb hobiks ja profimängijaks ei pürgi,” lausus ta. “Nende “oleksite” peale võib ju mõelda, et mis oleks saanud siis, kui.., aga usun, et kõik läks täpselt nii, nagu minema pidi. Andsin nende aastate jooksul endast meeskonnale, fännidele ja kogu klubile tervikuna väga palju ning nüüd, kui ka kolmas ja viimane Rajaver tõmbub tippvutist tagasi, siis loodetavasti on see nimi Saaremaa ja võib-olla ka Eesti vutis meeles ka aastate pärast.”

Print Friendly, PDF & Email