Kevin Saar sai kutse võrkpallikoondisesse

Kui veel eelmisel aastal sai Kevin Saar suvel harjutada B-koondise ridades, siis nüüd sai Šveitsi liigas Volley Luzerniga mehetegusid tegev noormees kutse Eesti võrkpalli A-koondise kogunemisele.

“Julgesin kindlasti loota seda kutset,” tunnistas debüüti ootav Saar. “Olen seda lootnud tegelikult juba umbes kolm aastat… Aga annan endale ka aru, et ees on väga palju tugevaid mehi, kes samuti võiksid vajadusel seal nimekirjas olla.”

Kevin Saar tõdes, et see kutse tuli võib-olla tänu tema heale hooaja algusele Šveitsis ja kuna mäng Lätiga ei ole nii suure kaaluga, siis ehk seetõttu anti talle võimalus ennast treeneritele tõestada.

“Mäng Švei1tsis on sujunud väga hästi, isegi üle ootuste hästi,” märkis Kevin Saar. “Mind valiti meeskonna kapteniks ja olen püüdnud olla siin n-ö noorematele meestele eeskujuks. Liiga tase on ehk pisut nõrgem, kui ma lootsin. On kolm-neli tugevat meeskonda ja siis on neli-viis tagumise otsa klubi, kes on muidugi omavahel äärmiselt võrdsed ja on raske ennustada, kes võib võita. Ehk siis iga kord, kui on võimalus mängida esiotsa klubide vastu, katsun mängida oma parimat võrkpalli ja näidata oma tugevaid külgi veel eriti palju. Kunagi ei tea, kes mind järgmine hooaeg oma meeskonda võiks tahta!”

Saare hinnangul on tema serv kindlasti muutunud oluliselt tugevamaks ja ka kaitsemäng on palju paremaks saanud. Rünnakul tunneb ta end endiselt hästi, nagu alati. “Blokk on see element, mida ise sooviksin rohkem lihvida ja mis vajaks minu arvates järeleaitamise tunde,” tõi ta välja ühe oma arendamist nõudva külje.

Eelseisvale koondisetsüklile vaatab Kevin Saar positiivselt ja usub, et põhikoosseisu saamiseks on seekord suured eeldused, kuna mäng Lätiga ei ole nii suure kaaluga ja tema tase kannatab nende vastu mängida ilusti.
Alver Kivi

Print Friendly, PDF & Email