Ken Torn soovib Juunior WRC-sarja meistritiitlit

EESMÄRK PAIGAS: Ken Torn alustab hooaega kindla plaaniga saada maailmameistriks.
Irina Mägi

Nagu tänavugi sõidab Ken Torn järgmisel aastal autoralli maailmameistrivõistluste Juunior WRC-sarjas M-Sporti meeskonna Ford Fiesta R2-ga ja eesmärgiks on veebruaris Rootsi ralliga algaval võistlushooajal tõusta lõpuks poodiumi kõrgeimale astmele.

“Ideaalis tahaks olla igal etapil poodiumil ja aasta lõpus saada tiitli,” rääkis oma eesmärkidest 25-aastane Ken Torn, kes teeb selle saavutamiseks kaasa täisprogrammi ehk osaleb kõigil viiel kavas oleval etapil.

Eelmisel aastal võitis Ken Torn koos kaardilugeja Kuldar Sikuga Soome ralli ja vormistas kogu sarjas 24 katsevõitu. Noor saarlane püsis kõrges konkurentsis ka viimasel etapil Türgis, kuid katkestamine liidripositsioonilt andis kokkuvõttes viienda koha.

Kas MM-sarjas istub tema kõrval taas Kuldar Sikk, ei osanud Ken Torn veel kindlalt öelda, kuid märkis, et läbirääkimised käivad ja ta on arengute suhtes positiivne, sest koostöö on hästi klappinud.

Kogu sarjas osalemiseks kuluv eelarve ei ole Ken Tornil siiski veel koos. “Tegeleme sellega,” lausus rallipiloot. “Plaan on kindel ja näeme selle nimel vaeva. Eestis on aasta algul keeruline kõiki vajaminevaid vahendeid leida, seepärast tuleb ka hooaja kestel raha leidmisega vaeva näha.”

Maailmameistrivõistlusteks valmistumisel teeb Ken Torn füüsilist ettevalmistust ja parima sõiduvormi saavutamiseks osaleb ka kohalikel Eesti ja Läti võistlustel.

Print Friendly, PDF & Email