Jõulupuu saab nii saare- kui ka mandrimaise (2)

KOHALIK KRAAM: Helko Tamm müüb saaremaiseid jõulupuid Kaubaaida juures kolmandat aastat.
MAANUS MASING

Enamik eile Kuressaares alanud välimüügil olevatest jõulukuuskedest pärinevad mandrimaa kasvandustest. Kodukoha patrioodid saavad saaremaise jõulupuu kas Kaubaaida juurest või siis tuua RMK kaudu ise riigimetsast.

Saarte Hääle ringreis mööda Kuressaaret näitas, et viiest välimüügiplatsist neljal pakuti kaubaks mandri kuusekasvanduste toodangut. Selveri juures kuuski müüv Kangro OÜ küsib meetrist 14 eurot, pakkimise eest lisaks kaks eurot. Neljandat aastat samas kohas jõulupuid müüv Kristjan ütles, et kuusemüük on haljastustöid tegeva ettevõtte talvine lisateenistus. Eile lõuna paiku ostuhuvilisi väga näha ei olnud, aga suuremad müügipäevad seisavad tema sõnul alles ees.

Auriga keskuse juures firma Artiston nime all eile esimest päeva kuuski müünud Pennty Hallikäär arvas samuti, et aktiivsem kuusemüük on alles algamas. Artistoni kasvandusest pärit kuuskede hinnad sõltuvad liigist ja pikkusest – meetrise puukese saab kätte 10 euroga, viiemeetrise soetamiseks tuleb aga välja käia 125 eurot.

Talve tänaval ja SuperAlko juures kuuskedega kauplev Oliver Sannik müüb põhiliselt mandrilt kasvandusest toodud puid, kuid pakub vähesel määral ka metsas kasvanud kuuski. Hinnad ulatuvad 25 eurost 40 euroni.

Kaubaaida juures FIE Mairi Pakkase teenistuses olev Helko Tamm kinnitas Saarte Hääle, et tema pakutav kaup on looduses kasvanud ja saaremaine. Läinud nädalavahetusel müügiga alustanud mees arvas, et 8–11-eurose meetrihinnaga jõulupuud peaksid hetkel olema Kuressaares kõige odavamad. Enim nõutud kahemeetrise kuuse saab tema käest 20 euroga.

Kui omaenda aja- ja kütusekulu mitte arvestada, saab jõulupuu kõige odavamalt hankida RMK kaudu ise metsast tuues. Jõulukuuse hind sõltub puu pikkusest ja tasuda saab selle eest mobiilimakse või pangaülekandega. Kuni 1-meetrine kuusk maksab koos käibemaksuga 3 eurot, viiemeetrise eest tuleb tasuda 30 eurot.


Mis maksab kahemeetrine kuusk?

Selveri juures (Kangro OÜ) – 28 eurot
Talve tänaval ja SuperAlko juures (Oliveri Kuused) – 25 eurot
Auriga juures (Artiston OÜ) sõltuvalt liigist – 30-50 eurot
Kaubaaida juures (FIE Mairi Pakkas) – 20 eurot
Riigimetsas (RMK) – 13 eurot

Print Friendly, PDF & Email