Haigla jagas tiitleid

TUNNUSTATUD: Psühhiaatriaosakonna vastutav õde Ada Jasner pälvis kolleegidelt aasta õe tiitli, psühholoog Pirgit Põld aga kuulutati aasta spetsialistiks.
Maanus Masing

Kuressaare haigla tunnustas silmapaistvamaid töötajaid, kuulutades välja aasta arsti, õe, spetsialisti, hooldaja ning praktikandi.

Kuressaare haigla valis kolmandat aastat oma kollektiivi aasta tegijad, kelle nimed tehti teatavaks reedel Saare Golfi restoranis MO peetud aastalõpupeol.

Tunnustuse pikaajalise töö eest tervishoiuvaldkonnas pälvis ortopeed-kirurg Aare Taul. Aasta spetsialisti tiitli pälvis psühholoog Pirgit Põld, aasta hooldaja oma aga Annika Ligi.

Samuti tehti teatavaks aasta arsti aunimetuse pälvinu – kirurgiakliiniku ülemarst Toomas Tartes. Aasta õeks sai aga Kuressaare haigla psühhiaatriaosakonna vastutav õde Ada Jasner.

Aasta praktikandiks kuulutati neljandat kuud Kuressaare haiglas abiarstina tegutsev Tartu ülikooli meditsiiniüliõpilane Ashwath Venkatasubramanian.

“Kolleegide tunnustus on väga tore,” leidis dr Aare Taul. “Väga meeldiv on, kui ka töökaaslased vaatavad ringi sellise pilguga, kes mida ja kuidas teeb.”

Tauli sõnul võiks tunnustust pikaajalise töö eest võrrelda ka elutööpreemiaga. “Tuleb välja, et päris kaua on juba Saaremaal oldud ja tegutsetud,” tõdes ta. “Aeg läheb ikka omasoodu. Päevast päeva oma tööd tehes ise selle peale ei mõtle, aga suures osas on elutöö tõesti juba tehtud.

Arstikitlit Taul lähiajal siiski veel varna riputada ei kavatse – tööd on küllaga, samuti plaane, mis ootavad ellu viimist.

“Püüan ikka edasi toimetada ja saarerahvast aidata,” lausus dr Taul. “Loodame, et tuleb ka uut tööjõudu – siis läheks mõnevõrra kergemaks.”

“Mul on kolleegide tunnustuse üle väga hea meel,” ütles psühholoog Pirgit Põld. “Olen ju Kuressaare haiglas töötanud ainult poolteist aastat. Meil on väga mõnus kollektiiv ja see, et kolleegid on märganud, kuidas ma siin iga päev ringi tuulan, on väga tore.”

Põllu sõnul soovis ta õpitut rakendada just kodusaarel, mitte mandril, ega kahetse oma otsust. “Saaremaal on hea rahulik ja meil on tööl tore seltskond,” lausus ta. “Pole vist ühtki sellist päeva, kus mul tööl ei oleks hea olla.”

Tööd Põllu sõnul Saaremaal jagub ning tegeleda tuleb psühholoogil igas vanuses inimestega. “Noorim neist on olnud aasta ja 11 kuune, eakaim aga 87-aastane,” rääkis Põld. “Kõige tüüpilisemad patsiendid on aga noored inimesed, kes on hädas ärevuse ja depressiooniga.”

Põllu sõnul on tal eriti hea meel selle üle, et aasta õe tiitli pälvis Ada Jasner psühhiaatriaosakonnast.

“Ada on väga tore ja tegus inimene,” iseloomustas Põld, kes ise Jasneri tunnustamiseks “üles andiski”.

Kõik haigla töötajad võisid erinevatesse kategooriatesse esitada oma hinnangul parima kandidaadi, ent valiku tegi juhatuse määratud komisjon. Igal aastal erineva koosseisuga komisjoni kuuluvad haigla kõigi suuremate üksuste esindajad, arstid, spetsialistid ja põetajad.

Print Friendly, PDF & Email