Genro Paas peab parimate sportlaste valimist ebaõiglaseks (3)

Kergejõustiklane Genro Paas peab maakonna aasta sportlaste valikul ebaõiglaseks seisukohta, et kui sa ei ole Saaremaale sisse kirjutatud ja pole kodusaart või -klubi esindanud, siis sa kandidaadiks ei kvalifitseeru, kuigi oled suurema osa oma elust toimetanud saarlasena.

“Mina olen oma tunnustused Eesti tasemel kätte saanud, aga ma näen, et Saaremaal ei ole valikute süsteem aus,” märkis Eesti 2018. aasta kergejõustikuveteraniks tunnistatud Genro Paas.
Tema sõnul teeb kurvaks, kui Saaremaa parimate sportlaste valikul jäävad välja sellised mehed nagu Euroopa meister Raigo Kuusnõmm ja maratonijooksus Euroopa meistrivõistlustel üheksanda koha saanud Tiidrek Nurme. “Saan aru, et nüüd ei kvalifitseeru nad enam saarlaseks, aga keegi pole ka minu poole pöördunud, et tule ja võistle nendel võistlustel Saaremaa eest,” lausus ta.

Genro Paasi hinnangul on asi veelgi imelikum, sest üle aasta ta nominendiks siiski saab ja pärast seda, kui on käinud Saarte mängudel. Kui neid võistlusi pole olnud, siis pole ka tema enam saarlane. Paas lisas, et üle aasta saarlane olla ja siis jälle mitte olla on tegelikult väga imelik.

“Samas piisab vehkleja Kristina Kuusel vaid sissekirjutusest ja see on ka ainus tema seos Saaremaaga. See on väga ebaõiglane kõigi Saaremaa naiste ja neidude suhtes, kes siin sporti teevad,” leidis ta.

Võistlustel aastaid kergejõustikuklubi Saare esindanud, aga nüüd Sparta spordiseltsi värvides võistlev Genro Paas rääkis, et elu viis ta mujale ja kasvõi lasteaiakoha saamiseks on tal vaja end uues elukohas sisse kirjutada. See aga ei tähenda, et ta enam saarlane poleks.

“Minu arvates peaksid saama parima sportlase tiitlile kandideerida kõik need, kes on Saaremaal kasvanud, õppinud ja ka mõned aastad siin tööd teinud, mitte aga lihtsalt need, kel üks märge kusagil paberil,” pakkus Genro Paas.

Saaremaa spordiliidu juhatuse esimees Kalev Kütt ütles, et praegune valikustatuut on kehtestatud 2013. aastal. Selle järgi saab parimaks kandideerida sportlane, kes on aastas võistelnud Saaremaa või Saaremaa klubi eest ning kas elab siin või esindab kohalikku omavalitsust või klubi veel viis aastat pärast lahkumist.

“Kaalusime ja uurisime võimalusi mitme sportlase puhul. Ka minu hinnangul ei ole päris õige, kui piisab ainult sissekirjutusest. Siin on võib-olla koht reglemendi ülevaatamiseks,” märkis Kütt.

Esitatud kandidaatide hääletus toimub 19. detsembrini, parimad kuulutatakse välja 28. detsembril Saare KEK-i majas toimuval pidulikul galal.

Print Friendly, PDF & Email