TÖÖ: Metsik Naine sündis kirest (2)

ÕED: Mairi ja Marika Tamme elu on nüüdsest seotud kristallide ja ehtega. Viimati avati kauplus T1 keskuses.
Raul Vinni

Saaremaalt pärit Marika ja Mairi Tamme huvist kristallide vastu on välja kasvanud ehtebränd WildWoman, mis hiljuti avas poe Tallinna uusimas kaubanduskeskuses T1.

Õdede lugu on sarnane paljude teiste lugudega. Mingil hetkel teeb elu kannapöörde ja äkki avastad end hoopis uuest maailmast. Marika Tamm ütleb, et võimalus Saaremaal üles kasvada on hindamatu. Siit lahkudes läks elu sarnase mustriga nagu paljudel. Mindi ülikooli, töötati üles oma ettevõte ja mindi kumbki omapäi maailma rändama.

Ehtejaht reisidel

“Kristallidest ei teadnud me siis midagi,” räägib Marika. Mõlemal tekkis reiside ajal kirg kivide ja ehete vastu. Pisukese ajalise nihkega, et Marika ees ja Mairi järel. “Tänaseks on see kuskile keskplatsile kokku jõudnud,” ütlevad õed. See plats on WildWomani (eesti keeles Metsik Naine) ehtebränd, mis pakubki poolvääriskividega hõbe- ja kuldehteid.

Oma reisidel ostis Marika ehteid ja alati ostsid sõbrannad need kodus tema käest ära. Nii ostiski Marika iga kord veidi rohkem ehteid, kuni neid sai nii palju, et tuli teha veebipood. Seejärel tulid juba pop-up-poed, kuhu ehtefänne sai kutsuda. Need osutusid nii menukaks, et Marikal tuli reisimine ja seal oma lõbuks ehete ostmine vahetada reisimiseks ehtejahi eesmärgiga.

Samuti rännakul olnud Mairi sättis end alati samasse maailmanurka, kuhu Marika ehteid otsima suundus, ja nii nad koos liikusid. Kui Mairi oma rännakult tagasi tuli, avati oma butiik Kadriorus, mõni aeg hiljem väike pood ka Tallinna vanalinnas ning nüüd oktoobris tuli T1.

“Viimase aasta märksõna on olnud kasvamine, mis on meile endalegi mõnusaks väljakutseks – seda enam, et meil on nüüd päris oma disainitud ehtekollektsioonid,” räägib Mairi. Nad on hakanud üle maailma kokku ostma erilisemaid kristalle, mida oma disainitud ehetesse passitada ning mis on saadaval ainueksemplaridena kollektsioonis “Hull naine” ehk “Crazy Woman”. Marika märgib, et kuna ehteid valitakse ükshaaval, siis on valik päris- ja veebipoes erinev.

Tuli loomulikult

WildWoman sündis tegemise kirest ja hästi loomulikult. Mairi ütleb, et kui sa lood või teed midagi sellist, mis sulle endale väga meeldib, siis juhtuvad õiged asjad suurema pingutuseta. “Wild­Woman on meie kõrval orgaaniliselt ja mõnusas tempos ise kasvanud, ilma, et oleksime konkreetselt millegi poole püüelnud,” räägib ta. Tänasel päeval teevad õed tööd tuleviku nimel.

Marika sõnul on kliendid kristallidest teadlikud. Seda gemmoloogia poole pealt. Osatakse küsida sünteetiliste kivide kohta, kivide kvaliteedi ja muude selliste tehniliste asjade kohta. Küsitakse ka kristalle, mida turul peaaegu ei liigugi. Kellegi unistuste sahtlis on need Marika näitel aga olemas.


Ehe või energia?

Igasugu kivide ja kristallidega tegelemist peetakse peamiselt esoteerikute pärusmaaks. Marika Tamme sõnul peavad nemad ennast siiski ehtepoeks.

“Kuna 99% ehteid on meil looduslike kristallidega, siis tahes-tahtmata käib tänapäeval sellega kaasas ka esoteerika või siis kutsugem seda energiaks,” ütleb ta, viidates, et päris ilma energiata ikka ei saa. “Eks meil ole ka nende aastate jooksul taskusse kogunenud klientide lugusid, mis ühe või teise kristalli kandmisel neil elus toimuma on hakanud.”

Kristallides nähakse mõlemat poolt. “Nii palju kui on kliente, on ka nägijaid,” arvab Marika.

Peamiselt ostetakse ehet ehte enda pärast. Marika lausub, et sellega on nagu iga teise tootega. Mingil ajal meeldib üks värv ja tegumood, teisel ajal ei taha seda nähagi. Ehete valikul lähtutakse ikka hetkelemmikutest, kristalli ilust ja riietest, mis kodus olemas.

Print Friendly, PDF & Email