Tapetud päästjaga jäetakse hüvasti laupäeval

Kuressaare Laurentiuse kirikust saadetakse laupäeval kell 14 viimsele teekonnale nädal tagasi noahoopidega tapetud päästeametnik Sulev Kallavus.

Eelmisel reedel 52. sünnipäeva tähistanud Sulev Kallavus suri pussitamise tagajärjel ööl vastu laupäeva, kui oli naisterahvast solvanud purjus meest korrale kutsunud.

Sündmuste jada oli alanud veidi varem Kodulinna lokaali eest, kus üks meestest, 33-aastane Jaan Palu andis terariistaga hoobi 39-aastasele pidutsejale.

Sulev Kallavuse tapmise kahtlustuse esitas prokuratuur aga pühapäeval 31-aastasele mehele. Tegemist on varem ühel korral kriminaalkorras karistatud Renno Kadakuga. Palu on varem olnud korduvalt kohtu ees nii vara- kui ka isikuvastaste kuritegude, ka terariistaga haavamise eest.

Mõlemad mehed on kohtu loal kaheks kuuks vahi alla võetud. Lääne ringkonnaprokuratuur loodab selle ajaga jõuda ka süüdistuse esitamiseni.

Kadak ja Palu võeti kinni laupäeva varahommikul, esimene oma kodust Kuressaare kesklinnas Karl Ojassoo tänaval, Palul pandi käed raudu tanklas, kus ta oli hommikueinet võtmas.

Samas Olerexi tanklas oli ta ka umbes nädalapäevad varem väga kuraasikaks muutunud ja sellega politsei huviorbiiti sattunud.

Tapmise eest näeb karistusseadustik ette kuni 15 aastat vangistust. Lokaali ees toimunud pussitamine oli aga toime pandud katseajal, nimelt oli Jaan Palu alles paari kuu eest kohtu all varguste eest ja sai karistuseks tingimisi vanglakaristuse.

Print Friendly, PDF & Email