PÖÖRDUMINE: Wrangö peab liinile viivitamatult naasma! (1)

Prangli saare liiklus on olnud häiritud vahelduva eduga kogu käesoleva aasta. Talvel oli kolme nädala jooksul pidevalt tõrkeid seoses jääoludega, inimesed jäid n-ö mandrile lõksu ja vastupidi. Häiritud oli kaubavedu.

Augustis tabas laeva järjekordne rike, mistõttu oli Wrangö liinilt maas 10 päeva keset kõige kuumemat turismihooaega, asenduslaevad ei suutnud vedada vajalikus mahus reisijaid ega kaupu. Kannatajaks jällegi saare elanikud ja ettevõtjad.

Oleme Wrangö küsimuses kirjutanud kaks korda MKM-ile ja peaministrile, oma probleemidele me konkreetset lahendust ei ole veel saanud. Oleme kogukonnas korduvalt üritanud mõista, kas murekohaks on Wrangö laev või seda opereeriv ettevõte Kihnu Veeteed.

24. septembril läks Wrangö kolmeks nädalaks korralisse dokki, kust ta pidi remonditult liinile naasma 15. oktoobril.

Alustuseks venis remondiaeg algse kolme nädala asemel kaks kuud pikemaks, Wrangö saabus dokist tagasi alles eelmisel nädalal. Selletõttu on tegemata jäänud saarele elutähtsad veosed, mis on meile talve üleelamiseks hädavajalikud – tankla on kütusest tühi, elektrijaamas jätkub kütet vaid paariks nädalaks, poodi on toomata suuremahulised talvevarud, rääkimata elanike planeeritud kaubaveost.

Praegune olukord oleks naeruväärne, kui see ei oleks saareelanikele lausa traagiline – kuni hanke kaotaja AS Kihnu Veeteed jageleb liinilepingu üle, kannatab Prangli saare rahvas.

Jõulud on tulemas, kuidas teile meeldiks, kui peaksite need veetma ilma elektrita? Ilma korralikult varustatud poeta?

Ootan terve mõistuse võitu, et käesolev naeruväärne olukord lõpeks. Laev on lõpuks remonditud, kuid lihtsalt seisab – samamoodi meie elu.

Isegi on halb, et n-ö saare jaoks ehitatud laev ei vasta meie merelistele oludele, aga et ta lihtsalt seisab, sest eelmised viis aastat saarerahvast teenindanud ettevõte ei suuda kaotusega leppida, on kuritegelik sigadus. Keegi peab võtma vastutuse ja kannatama ei pea mitte saareelanikud.

Nii et palun, tegutsege! Wrangö peab liinile viivitamatult naasma!

Terje Lilleoks, Prangli saarevanem

Print Friendly, PDF & Email