Petangi-tehisjääväljakut kohe ei saa (3)

Kuressaare gümnaasiumi staadioni uuendamise esimene etapp valmib Saaremaa vallavalitsuse sõnul järgmise aasta sügiseks. Esimesesse etappi ei kuulu valimisliidu Saarlane poolt eelarvestrateegiasse pakutud ja sinna jäänud petangi-tehisjääväljaku rajamine.

Staadioni uuendamiseks on olemas 2011. aastal valminud projekt. Vallavalitsuse ehitusinsener Urmas Sepp ütles, et staadioni asukoht ja mõõtmed jäävad samaks, kuid projekti tehakse korrektuurid. “Staadioni esimese etapi valmimine on kavas 2019. aasta sügiseks ning peamised kavandatud tööd on staadioni, staadionihoone, parkla ja piirdeaia ehitus,” sõnas Sepp. Staadioni uuendamiseks on ette nähtud 800 000 eurot.

Mis puudutab eelarvestrateegiasse saanud multifunktsionaalset petangi-tehisjääväljakut, siis selle jaoks ettenähtud summast ei piisa. Abivallavanem Marili Niitsi sõnul vajab strateegiasse pandud täiendus täpsustamist.

“2019. aastal see täiendavaid kohustusi ei too, kuid vallavalitsus on siiski seisukohal, et nimetatud ettepanek ei ole piisavalt põhjendatud ning eelarvestrateegia võib selles osas edaspidi korrigeerimist vajada,” märkis Niits.

Print Friendly, PDF & Email