Lühidalt KULTUURIST

Salamüügil oli kõige nõutum etendus “Nabucco”

Läinud reedel ja laupäeval saarlaste jaoks korraldatud ooperipäevade piletite Salamüük oli edukam kui paaril eelneval aastal ja kõige rohkem pileteid osteti Giuseppe Verdi ooperile “Nabucco”.

Ooperipäevade turundusjuhi Lauri Aava sõnul müüdi ligemale 700 piletit.

“Ma usun, et kõik huvilised said oma piletid kätte,” ütles ta Kadi raadio saates “Keskpäev” ja lisas, et on kujunenud toredaks traditsiooniks, et saarlased saavad ooperipäevade piletid kätte vahetult enne jõule, mistõttu tekib võimalus neid kellelegi ka kinkida.

Hetkel ükski tulevasuvine etendus päris välja müüdud veel ei ole.

Küll on aga “Mr Georg Otsa” etendusele, mis on osutunud kõige nõutumaks, pileteid veel vaid nelja viimasesse ritta.


Rongkäigu kujunduskonkursil vaid kaks kavandit

XXVII laulu- ja XX tantsupeo “Minu arm” esinduse rongkäigu kujunduskontseptsiooni konkursile esitati tähtajaks kaks töökavandit.

“Võimalik, et tähtaeg enne jõule jäi liiga lühikeseks või tundus auhinnafond liiga väike – ei oska öelda. Komisjon vaatab esitatud tööd üle sellel nädalal ning siis selgub, kas konkurssi on vaja pikendada ja anda suurem ettevalmistusaeg,” sõnas Saaremaa valla kultuurinõunik Heli Jalakas.


Virge Varilepp käis tantsujuhtide koolitusel

Nädalavahetusel sai rahvakultuuri keskuse tunnistuse kursuse läbimise kohta 16 rahvatantsujuhtide kooli täienduskoolituse läbinut, nende hulgas ka Kärla tantsuõpetaja Virge Varilepp (fotol).
Virge ütles Saarte Häälele, et koolitusel osalesid juba kogemustega tantsuõpetajad ja kursuselt saadud teadmised on igati kasulikud ja edasiviivad.

Kursuse maht oli 120 tundi ja see kestis neli kuud.


Teatri sihtasutuse leping sõlmitakse jaanuaris

Sihtasutuse Kuressaare Teater asutamiseni jõutakse ilmselt tuleva aasta jaanuarikuus. 

Saaremaa abivallavanem Helle Kahm ütles, et kuna tegu on valla ja riigi ühise sihtasutusega, siis peab ajakava puhul arvestama ka ministeeriumipoolse kooskõlastusringiga.

Vallasekretär Liis Juulik selgitas, et sihtasutuse loomiseks on vaja vabariigi valitsuse nõusolekut ja asutamislepingu sõlmimine jääb tõenäoliselt jaanuarikuusse.

“Vallavalitsuse hallatava asutuse lõpetamisega seonduvad eelnõud esitatakse jaanuari- või veebruarikuu volikoguistungile, olenevalt sihtasutuse asutamisest,” lisas ta.


Saaremaa Lõõtsad kultuurikeskuses

15. detsembril toimub Kuressaare kultuurikeskuses esimene suurem lõõtspillikontsert Saaremaal.

Saaremaa lõõtspillimängijad on koondunud ühise MTÜ alla eesmärgiga populariseerida lõõtsamängu, selle õppimist ja pillide meisterdamist. Kontserdil astuvad üles kõik Saaremaa tuntumad Teppo-tüüpi lõõtspilli mängijad ja kuulata saab nii vanu kui ka uuemaid lõõtspillilugusid. Mõned neist koos lauluga.


Kaubamajas näeb-kuuleb marimbamees Moilaneni

15. detsembril kell 13 saab Saaremaa kaubamaja 2. korrusel kuulda-näha soome multiinstrumentalisti Jarmo Moilaneni mängimas marimbal.

Jarmo Moilanen (fotol) on Soomest Pirkkalast pärit ja praegu Kuressaares elav multiinstrumentalist. Ta elas siin ka ligi kümme aastat tagasi, kuid vahepeal otsustas jälle Soome kolida.

Enne Saaremaale tulekut töötas Jarmo Moilanen Soomes muusikapedagoogina ning on pannud kokku ka erinevaid ansambleid. Aastaid tagasi osalesid Valjala ja Tornimäe trummiringi lapsed tema eestvedamisel ka Kanal 2 “Talendijahi” saates.

Print Friendly, PDF & Email