Lapikoja perenaine pani oma kogemuse raamatusse (2)

TEGEVUST LÕPETAMAS: Kuna käsitöömeister Maire Forselil on artroos, pole tal võimalik padjategu kauem jätkata.
MAANUS MASING

Maire Forseli peagi ilmuv raamat pealkirjaga “Palgatööst kõrini? Hakka ettevõtjaks!” räägib ausalt ja avameelselt ära tema enda kui mikroettevõtja loo.

See raamat on Forseli oma sõnul tema jaoks omamoodi hüvastijätt lapikojaga. “Minu viieaastane eksperiment on läbi saamas – suutsin endale tõestada, et ka käsitööettevõtet saab pidada nii, et sellest ära elab,” selgitas ta.

Kuna käsitöömeistri kätes on artroos, siis pole tal võimalik seda padjategu aastateks alles jätta ja juba praegu täidab ta vaid mõne üksiku tellimuse. “Nii ongi see raamat minu kogemuslugu ja tagasivaade neile viiele aastale, mil lapikoda omasin.”

Raamatu peamine eesmärk on aga siiski näidata, et isegi nii konkurentsitihedas ettevõtluses, nagu käsitöö, on võimalik teha täiesti arvestatavat käivet ja olla edukas.

Tuleb leida tee

“Käsitööettevõtja konkureerib paljude hobitegijatega, kes iial oma toote hinna sisse makse ei arvesta ja kes pole end isegi ettevõtjana registreerinud,” tähendas Forsel.

“Kui vaatamata nende madalatele hindadele suudad nina vee peal hoida, siis on ettevõtlus võimalik ükskõik millises valdkonnas, lihtsalt tuleb enda jaoks leida see õige tee.”

Nii ongi see raamat inspiratsiooni ja motivatsiooni tekitamiseks. “Et lugeja hakkaks uskuma, et ela kasvõi pärapõrgus, ikka saab ise endale töökoha luua!” rääkis Forsel.

Raamatu autor pidas läbirääkimisi koguni kolme kirjastusega ja kõik need kolm olid valmis Forseli raamatu kirjastada võtma. “Valik oli mul päris raske, sest erinevatel variantidel olid erinevad eelised, aga tegin lõpuks otsuse, et löön käed Rahva Raamatu kirjastusega,” tõdes ta viimaks sel nädalal.

Nimelt on Maire Forselil üsna varsti plaanis ka üks teisel teemal raamat. Sellestki on ta RR kirjastuse juhiga rääkinud ning see tundunud kirjastajale huvitav.

Räägib oma loo

“Aga see esimene raamat ilmub jaanuari keskel ja koosneb kahest osast: esimeses räägin oma Leisi Lapikoja loomise lugu, kuidas leidsin toote, mis müüb, ja mida arvan elust mikroettevõtjana Eestis,” kõneles Leisi Lapikoja perenaine.

Raamatu teine osa on autoriõigustest ettevõtluses. “Raamat põhineb minu populaarsel ettekandel, millega olen nüüd juba paar aastat mööda Eestit käinud,” tunnistas ta. Iga kord, kui ta Facebookis kirjutab, et käis kusagil loengut pidamas, kirjutab talle mõni lapikoja fänn, et tal on nii kahju, et tema sellest ei teadnud või ei saanud tulla.

“Nii tundsingi, et tuleks oma kogemus mikroettevõtjana raamatusse panna, siis ei pea keegi enam kahetsema, kui minu koolitusele ei jõua.”

Print Friendly, PDF & Email