Uurijad tahavad tapmisloo kahe kuuga kohtusse viia

MÄLESTUS: Kolleegid süütasid Sulevi mälestuseks küünla.
MAANUS MASING

Öösel vastu laupäeva Kuressaare kesklinnas inimese tapnud ja teist noaga haavanud mehed jõuavad prokuratuuri hinnangul kohtu ette parimal juhul juba kahe kuu pärast.

“Mehed on eeluurimise ajaks kaheks kuuks vahi alla võetud, see tähendab, et esimene lootus või eeldus kohtu poolt on see, et eeluurimine viiakse läbi kahe kuuga,” ütles Saarte Häälele Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Liivi Reinhold.

Pärnu maakohtu esindaja Jaanika Lusti ütles, et kohtu hinnangul oli vahistamine vältimatult vajalik. “Mõlema kahtlustatava puhul on põhjendatud kuriteokahtlus ning vahistamisalus olemas – kuritegude jätkuv toimepanemise oht,” sõnas Lusti.

Traagilise lõpuga sündmuste ahel algas kella kahe paiku öösel Tallinna tänaval Kodulinna lokaali ees, kui 33-aastane Jaan ründas noaga ühte pidutsejat. 39-aastane purjus mees oli lokaalist välja aetud ja neil tekkis õues tüli. Jaanile ei olnud see esimene kord tüli terariista abil lahendada. Noalöögi ohver viidi kiirabiga haiglasse ja kiirabitöötajad kutsusid poole kolme paiku politsei.

Jaan ja koos temaga Renno (31) liikusid sel ajal umbes poolsada meetrit Torni tänavale striptiisiklubi juurde. Teadmata on, kes klubi aknaklaasi lõhkus, kuid Jaanil tekkis sel teemal perenaisega sõnavahetus. Kui see valjenes ja Jaan inetusi ütles, sekkus perenaise kaasa Sulev Kallavus. Tekkis rüselus, kus välkus nuga. Kui esialgu oli lahtine, kumb meestest Kallavust noaga surmavalt lõi, siis pühapäeval kinnitas prokuratuur, et lööja oli noorem mees.

Meedias on räägitud neljast noahoobist südame piirkonda, kuid prokuratuur selliseid detaile ei kinnita ega lükka ümber. “Kui me seda teeksime, seaksime väga tõsiselt löögi alla uurimise usaldusväärsuse ja selle, et kohtupidamine oleks aus ja õiglane ja erapooletu,” sõnas Liivi Reinhold. Prokuratuuri kinnitusel on nende jaoks probleem ka eile ajakirjandusele antud ühe tunnistaja detailsed kirjeldused sündmuste käigust.

Päästeametis juhtivinspektorina töötanud Sulev Kallavus sai reedel 52-aastaseks ja kella kahe paiku öösel oli ta abikaasa ja hõimlastega parasjagu tulnud sünnipäeva tähistamast.

Renno tabati hommikul oma kodust Karl Ojassoo tänaval, Jaan Olerexi tanklas einestamise ajal. Et politseil oli alust karta kahtlusaluste põgenemist mandrile, kontrolliti laupäeva hommikul kõiki Virtsu jõudnud parvlaevu. Pärnust ruttasid Saaremaa politseinikele appi kiirreageerijad. Kinnipidamisel kumbki mees vastupanu ei osutanud.

“Andsime parima, et kahtlusalused kiiresti välja selgitada ja kinni pidada,” teatas pressiteates Kuressaare politseijuht Rainer Antsaar.

“Me ei saa kommenteerida praegu,” vastas Liivi Reinhold küsimusele, kas mehed ise oma tegu tunnistavad või mida selle kohta räägivad.

Print Friendly, PDF & Email