Kogukonnajuhina alustab tööd Liina Tamm

Liina Tamm ise nimetab oma peamiseks seoseks jalgpalliga oma nooremat venda Sander Lahte, kes mängib FC Kuressaare eest jalgpalli. Tänu Sandrile on ta kaua tundnud ka teisi mängijaid ja on end Kure käekäiguga pikalt kursis hoidnud.

“Tegelikult olen ise ka oma kodukandis Taritus kunagi ammu põgusalt mänginud,” rääkis Tamm. “Meie külla tuli elama üks tore noor pere ja kui meie papa Heino sai teada, et pereisa Raimond oskab jalgpalli mängida, olidki lastele suvised trennid paika pandud. Olid lõbusad suved ja praeguseks on sellest trennist välja kasvanud rahvaliigas tegusid tegev FC Taritu.”

Liina Tamm on üritanud käia kõikidel FC Kuressaare kodumängudel, ta on kohal olnud pea kõikidel esiliiga ja esiliiga B mängudel. Nii et isiklikult on ta juba päris kaua klubi publikunumbritesse panustanud.

Küsimusele, kes on ta lemmikmängija, on Liinal vaid üks ja mitte sugugi originaalne vastus – Sander Laht. “Aga päris palju leidsin end sel hooajal kaasa elamas ka Ingmar Krister Paplavskise vingetele tõrjetele,” lausus ta.

Kogukonnajuhiks otsustas Liina Tamm kandideerida, kuna lõpuks on tal võimalus midagi ka reaalselt ära teha. “Kaua ma seal platsi ääres kurvastan, et jälle nii vähe inimesi vaatamas ja kaasa elamas. Väljakutse on väga põnev ja vastutusrikas, aga usun, et Kure poiste toel vägagi tehtav,” on Liina Tamm kokkuvõttes optimistlik.

Liina sõnul on üks vähese publikuhuvi põhjusi meie heitlik ilm. “Samas, kui rohkem kaasa elada ja mitte niisama kohapeal kükitada, on ka kõige külmem ilm üleelatav.

Kahjuks on siiamaani ka klubipoolne teavitustöö inimressursi puuduse tõttu kesiseks jäänud, inimesed lihtsalt ei teagi, millal staadionile tulla,” tõdes kogukonnajuht.

Nii ongi uues ametis eesmärgiks jalgpallikogukonna kasvatamine, kuna praegu on see meil ikkagi väga väike. Kindlasti sooviks Liina Tamm ka, et ainult kvantiteet ei tõuseks, vaid ka publiku kvaliteet. Ta tahaks näha, et poistele elataks südamest kaasa, et nad saaksid kodupublikult rasketel hetkedel jõudu juurde ja et iga kodumäng oleks vaatamata tulemusele väike jalgpallipidu.

Eesti jalgpalliliidu (EJL), UEFA ja Premium-liiga klubide koostöös läbiviidava projekti eesmärk on kasvatada pealtvaatajate arvu läbi järjepideva ja läbimõeldud suhtluse kogukonnaga, kuhu kuuluvad klubis treenivad noored, lapsevanemad, spordihuvilised, piirkonnas elavad inimesed ning tegutsevad koolid, asutused ja organisatsioonid. Kogukonnajuhid alustavad tööd 1. jaanuarist 2019 ja projekt vältab vähemalt kolm aastat.

Print Friendly, PDF & Email