Õpetaja Talp on mudilasi kantseldanud pea pool sajandit

Täna saab 70-aastaseks kauaaegne Lümanda lasteaia õpetaja Saima-Helju Talp. Lõuna-Eestist pärit Saima-Helju on Lümanda pisikeste poiste ja tüdrukutega tegelenud lausa 47 aastat. Juubilar on istunud ka lasteaiajuhataja toolil.

ÕPETAJA SAIMA SERENAGA: Jänkukeste rühma tüdruk Serena jäi eile oma õpetaja, täna 70-aastaseks saava Saimaga pildile riietehoius.
AARE LAINE

“Usun, et juhatajaametiga sain hakkama, aga see väsitab. Lastega tegeleda mulle see-eest meeldib. Just sellepärast olen siin nii kaua vastu pidanud,” ütleb naerusuine Karu-Kati lasteaia Jänkukeste rühma õpetaja.

Eile tundsid nii lapsed kui ka õpetajad rõõmu värskelt mahasadanud lumest. Lapsed said lumesõdagi pidada. Kui lund jagub, istub õpetaja Saima oma hoolealustega kelgule ja tuhiseb nendega künkast alla.

Jänkukeste rühmas on praegu 12 kuni kolmeaastast last. Kui palju on aga neid, kellele Saima-Helju 47 aasta jooksul õpetussõnu jaganud, ei oska kogenud lasteaednik öelda. Lapsed, kes ligi viis aastakümmet tagasi olid pisikesed põngerjad, on nüüd juba enam kui viiekümneaastased vanaemad ja vanaisad. “Tõepoolest, meie lasteaias käivad nende lapselapsed. Palju on siin neid lapsi, kelle isa või ema kunagi minu rühmas olid,” toonitab Saima-Helju.

Endises talusüdames asuv lasteaiamaja on läbi teinud mitu uuenduskuuri. Staažikas õpetaja tunneb heameelt, et lasteaias on kõik vajalikud vahendid laste jaoks olemas. Lapsi arendavaid mänguasju on palju.

“Meie lasteaed saab jaanuaris viiekümneseks. Selleks suureks juubeliks ettevalmistused juba käivad. Enne on aga jõulupidu. 20. detsembril tuleb jõuluvana. Lapsed õpivad jõulusalme ja -laule ja eks õpetajatelgi peavad jõululaulud peas olema,” märgib õpetaja Talp.

21. jaanuaril avatakse lasteaias fotonäitus “50 aastat meie lasteaia lugu”.

Aastakümnete jooksul on Saima-Heljul tulnud oma kogemusi ka noorematele kolleegidele jagada. Üks on kindel, seda tööd tehes tunneb ka eakam õpetaja end palju nooremana. Liiatigi on Saima-Helju ise kahe väikese tüdrukutirtsu vanaema.

Saarte Hääl ja Kadi raadio soovivad juubilarile edasiseks ikka samasugust nooruslikku reipust ja erku meelt.

Print Friendly, PDF & Email