Nool vormib Johannes Treielist tippjooksja (2)

TREENING: Johannes Treiel ja Erki Nool pärast üht lustakat omavahelist mõõduvõtmist.
ERAKOGU

Sydneys kümnevõistluse olümpiavõitjaks kroonitud Erki Nool asus treenima tõkkejooksja Johannes Treielit, kelles ta näeb potentsiaali jõuda maailma paremate hulka.

“Kui sa kergejõustikus suudad juunioride hulgas juba tipptasemel teha, siis mingi aines peab olema,” märkis Erki Nool. “Tõkkejooksus on päris palju tšehhe, slovakke ja ka lätlane jõudnud heale tasemele. Tehnilised jooksualad annavad eurooplastele suuremaid võimalusi kui muudel distantsidel. Aga seda näitab aeg, kuhu ta jõuab.”

Noole hinnangul on Johannes Treiel oma eakaaslastega võrreldes hilisema füüsilise arenguga ja seepärast tuleb tal siin oma võimekust mitmekülgsemalt arendada, sest 110 m tõkkejooks on jõuline ala.

“Absoluutsesse maailma tippu jõudmiseks peab Johannes oluliselt kiiremaks saama. Tal on tõkkejooksja jaoks hea pikkus, ta on suhteliselt elastne, tal on korralik jooksutunnetus ning ta suudab stabiilselt trennis tööd teha ja kõikumised on väikesed,” rääkis Nool.

Eelmise aasta juulis jooksis Johannes Treiel end Itaalias Grossetos toimunud U20 vanuseklassi kergejõustiku EM-võistlusel 110 m tõkkejooksus uue Eesti juunioride rekordiga 13,78 kuuendaks.

Selle aasta jaanuaris Lasnamäe kergejõustiku hallis toimunud Eesti talvistel kergejõustiku karikavõistlustel kordas Treiel 60 m tõkkejooksus Eesti U23 vanuseklassi rekordit 7,93.

TalTechis äriinfo tehnoloogiat õppiv 20-aastane Johannes Treiel ütles, et kui tuli hakata treenerit valima, siis sai üheks prioriteediks see, et tal oleks piisavalt aega treenimistööle pühenduda.

“Neil, kel Tallinnas oleks võimalused olnud, on juba palju erinevaid õpilasi ning neil poleks sellist minule pühendumist ja aega asja korralikult ette võtta,” selgitas tänavuse välishooaja tagareie poolkõõluslihase rebendi tõttu vahele jätnud Treiel. “Erkil tundus aega rohkem olevat. Kuna ta on ise jõudnud nii kaugele, siis on tal väga head teadmised, kuidas jõuda tippu ja kuidas selleks peab trenni tegema. Erkil peavad kogemused olema, kui ta olümpiavõitjaks tuli.”

Oktoobrist alanud koostööl on nii treener kui ka õpilane pannud paika kindlad prioriteedid ja sihid, kuhu ja millal tahetakse jõuda. “Kui ma tahan ikka joosta Euroopa meistrivõistluste finaalides ning pääseda maailmameistrivõistlustele ja olümpiamängudele, siis on need spordi mõistes küll väga kõrged eesmärgid,” märkis noor jooksja.

Johannes Treieli sõnul on praegu peamine kiiruse arendamine ja selleks on rõhku pandud üldkehalisele ettevalmistusele. “Olen nüüd juba palju tugevam kui enne,” tõdes ta. “Andres Laide juures me jooksime ja keskendusime rohkem tehnilisele poolele, aga nüüd on rohkem ka jõutrenni ja üritame ülakeha poolel ka juurde saada, mis varem oli põhimõtteliselt nullilähedane.”

Esimesed võistlused loodab Johannes Treiel teha juba talvel ja eesmärgiks on jõuda märtsi algul Šotimaal Glasgow´s toimuvatele Euroopa meistrivõistlustele.

Print Friendly, PDF & Email