Randvere seltsimaja uus tulemine

JÕULUPÄRGA PUNUME: Juhendaja Mare Kuusk (vasakul) koos tütar Süvega ja Hanna Saar on just algust teinud jõulukaunistuste tegemisega.
MAANUS MASING

Kunagise Randvere klubihoone lavataguseid ruume kasutab MTÜ Randvere Heaks seltsitegevuseks.

Laupäeval õpetas seltsi liige Mare Kuusk huvilisi jõulupärga meisterdama. Pühapäeval istusid samas ruumis piirkonna memmed oma igakuisel traditsioonilisel kokkusaamisel. Eeloleval pühapäeval oodatakse seltsimajja lapsi koos vanematega kividele loomakesi või päkapikke maalima. 15. detsembril on aga seltsimajas aastalõpu üks tähtsamaid sündmusi – jõulupidu.

Viis aastat tagasi loodud MTÜ eestvedaja Hanna Saare sõnul on seltsimajas nüüd palju mõnusam tegutseda, kuna ettevõte Pihlagrupp tegi tubadele uued põrandad.

“Hooaeg algabki uute tegemistega, uue tulemisega. Kui rääkida ruumidest, siis saali vana lava võetakse maha. Projekteerimine käib. LEADER-meetmest saime rahastuse. Loodame, et ehitustöö läheb järgmisel aastal lahti. Nii saame õpitubade ja ürituste korraldamiseks ruumi juurde,” rääkis Hanna Saar.

Pühapäeval sättisid Randvere eakamad naised seltsimajas seinale Kaarma maanaiste seltsilt saadud ilutaldriku, mis naabrite ühenduse 25. aastapäevaks tehtud.

“Käisime neile oma ansambliga Ergud laulmas. Meile endile tegid aga siinse tööõppekeskuse daamid laulu. Oleme kõik nimepidi laulu sisse pandud ja sealt ju enam välja ei saa. Ansambli liikmete keskmine vanus on 80 pluss,” andis teada Maimu Krischka.

Naised, kes 25 aastat tegutsesid seltsis Kadakane, loobusid sellenimelisest ühendusest, ametlikust seltsist üldse. Koos käivad nad aga endiselt ja neid tuntakse ikka veel seltsi Kadakane liikmetena.

Noorte ettevõtmistest seltsimaja korrastamisel ja ürituste korraldamisel tunnevad memmed rõõmu. Jõudumööda võtavad nemadki majas toimuvast osa.

Print Friendly, PDF & Email