JUHTKIRI: Mis oleks, kui…

Oleks üks või teine asi hoopis nii või naa, oleks elu palju parem, lihtsam ja mugavam – kes meist pole niimoodi arutanud. Paraku ei tee suur osa meist midagi, et see “oleks” tõepoolest tegelikkuseks saaks. Ehk oleme selleks liiga (mõtte)laisad ja passiivsed, olemasolevaga harjunud. Võib-olla kammitsevad meid ka teada-tuntud ütlused selle kohta, et oleks on üks paha poiss ning kui tädil oleks rattad all, küllap oleks ta omnibuss.

Leiutajahingega inimesed end sellistest manitsustest mõjutada ei lase. Pigem arutlevad: “Mis oleks, kui…” Ja panevad pea tööle. Sest eks meid ümbritsevas igapäevaelus leidub kuhjaga seda, mida saaks paremaks, lihtsamaks ja tõhusamaks muuta.

Kui tänapäeval kurdetakse sageli noorte üle, kes ei huvitu muust kui oma nutiseadme ekraanil toimuvast, siis Lümanda koolipoiss Tõnis Reitalu saab ideid just elust enesest ja meie igapäevaelu kitsaskohtadest. Internet on aga abimees, kust leiutaja infot ja vajalikke teadmisi hangib. Seda, et Tõnise leiutised on igati asjalikud ja vajalikud, näitab auhinnasadu, mis nupukale noormehele osaks saanud.

Print Friendly, PDF & Email