Võrkpallitiim on tutvustanud Saaremaad kümnetele tuhandetele

VOLLEKLUBIST ON Saaremaa jaoks kujunenud suurejooneline turundusprojekt, mis aitab köita kümneid tuhandeid inimesi.
Alver Kivi

Saaremaa Võrkpalliklubi meeskonna euromängudele on saalis ja teleri vahendusel kaasa elanud kümneid tuhandeid inimesi.

Kui võrkpalli Challenge Cupi kvalifikatsiooni ringis suudeti mängudega Gentofte Volley vastu tutvustada end taanlastele, siis eilne vastane 1/16 finaalis oli Prantsusmaa klubi Poitiers, kelle kodulinnas elab kuni 90 000 elanikku ja võrkpall on piirkonna kõige populaarsem spordiala.

“Julgen arvata, et Kuressaares toimunud mängule elas teleri vahendusel kaasa paarkümmend tuhat inimest, kes kuulsid esimest korda elus sõna Saaremaa, ja küllap on siin osa inimesi veel ka kaardi pealt uurinud, kus selline paik asub,” rääkis klubi mänedžer Hannes Sepp, kes usub oma sõnul, et pärast neid mänge teab meist ligi 30 000 prantslast rohkem kui varem.

Eurorallile kulub klubil üle 30 000 euro. Sepa sõnul võiks selle raha alati ka millelegi muule kulutada, aga ta leiab, et nii sportlikus, kuid miks mitte ka turunduslikus plaanis oli see kõige õigem variant.

“Samas ei olnud ka paljud saarlased varem kuulnud sellisest klubist nagu Gentofte Volley ja Poitiers´i teadsid vahest ainult kõige andunumad võrkpallifännid. Loodame, et saame ringist edasi ja selleks veel kulutada,” märkis mänedžer Sepp.

Hannes Sepp ütles ka, et nii taanlastele kui ka prantslastele Saaremaal meeldis, nende hinnangul on tegu väga ilusa saare ja huvitava kohaga, kuhu parvlaevaga sõitmine oli lausa eksootiline kogemus.

“Ka meie ise ja meie fännid näevad kohti, kus nad pole varem käinud ja see turundamine on pigem vastastikune,” rääkis mänedžer. “Samas on raske öelda, kuidas seda õnnestub tulevikus paremini kasutada, aga meie hotellid võiksid siin leida erinevaid koostöövorme, kui fännid ringi liiguvad.”

Kui tavaliselt küsitakse vallalt raha igasuguste ettevõtmiste jaoks, siis Saaremaa Võrkpalliklubi ei ole siin initsiatiivi üles näidanud ja piirdutud on esindusmeeskonna toetuseks ettenähtud 3000 euroga.

“Kui Prantsusmaa klubide eelarve on miljon ja rohkem ning kohalikud omavalitsused maksavad sellest kinni 70–90 protsenti, siis oleks meil arenguruumi küll ning see võimaldaks veel kvaliteetsemalt ja kõrgemal tasemel meie ühist asja ajada. Fakt on see, et me Saaremaa nime väga positiivse kuvandiga edasi anname,” rääkis Hannes Sepp.

Samas on ka SVK meeskonnas mängijaid, kes enne liitumist polnud kunagi varem Saaremaast kuulnudki. Parim näide on ookeani tagant tulnud puertoriikolane Eddie Rivera. “Nüüd teavad meid ka tema paljud sõbrad, kes Eddie tegemisi hoolega jälgivad. Nad kirjutavad meie Facebooki lehele küsimusi ja uurivad, kuidas läks. Sealt on väga aktiivne tagasiside,” tõdes Sepp.

Print Friendly, PDF & Email