Lühidalt KULTUURIST

Linnateater mängis Narva Vabalaval

Kuressaare Linnateater mängis Narvas nädalavahetusel avatud Vabalaval etendust “Persona”.

Teatri direktor Piret Rauk nentis, et see oli esimene kord, kus oma repertuaariga Narvas üles astuti.

Avaüritusel olid kohal paljud Eesti teatrite esindajad. “Nägime ära, millised on tingimused, milline on saal. Edaspidi on sinna kõik Eesti teatrid külla oodatud,” lausus Rauk.


Enda Naabril ilmus 50. raamat

Novembris ilmunud kogumik “Joonistades inimesi” on Enda Naabri poolesajas kaante vahele saanud teos.

Autor ütles Kadi raadio saatele “Keskpäev”, et harrastuskunstnikuna ei oska ta inimesi joonistada ega maalida. “Mõtlesin, et kui ma ei oska seda pintsli ja värvidega, siis proovin seda kirjasõnaga.”
Esimene raamat ilmus tal aastal 1990. Autori lemmikvormid on luule kõrval mõtteterad, aforismid, etüüdid, laastud.


“Jõulud tulevad niikuinii”

Sellist pealkirja kannab kontsert, mis jõuab 8. detsembril ka Saaremaale.

Noored solistid Annabel Soode (14) ja Tõnis Sarap (17) said tuttavaks konkurss-festivalil Võluhääl ning ühiselt otsustati ette võtta jõulutuur. Et pühadeni on veel aega, sai kavasse pandud lisaks jõululauludele ka teisi lugusid. Lauljaid saadab Ooper-Kvartett, mille liikmed mängivad igapäevaselt rahvusooper Estonia orkestris (1. viiul – Henno Soode, 2. viiul – Maarja Allik, vioola – Kerstin Tomson, tšello – Mati Leibak).

Kontsert toimub laupäeval, 8. detsembril kl 18 Kuressaare raekojas (piletid 10/5 € müügil Piletilevis ja tund enne kohapeal). Samal päeval kl 14 on muusikud ka Leisi keskkoolis, kus esinetakse pisut lühendatud programmiga (piletid 6/3 € saadaval enne kontserti).

Print Friendly, PDF & Email