Linnateater toob lavale Sipsiku (1)

Reedel esietendub Kuressaare Linnateatri uuslavastus “Sipsik”, mis toob vaatajate ette mitmete põlvkondade armastatud kangelase.

Sipsikut teavad kõik. Aga ometi tundub vahel nii, et selles kiires maailmas, kus lastelgi juba aega kipub väheks jääma, sest tegema peab ju nii palju, on Sipsik sagedasti ära kaduma kippunud. Kuhu me oma mängud kaotame? Kes või mis suudavad Sipsikut asendada?

“See on lugu mängust, mängulustist ja sellest, et see kunagi kuskile mingi staatilise ekraanivirvenduse varju ei kaoks. Sipsik on kangelane!” Nõnda iseloomustab uut lavastust teatri kodulehel olev tekst.

Kuressaare Linnateatri direktor Piret Rauk ütles, et teater on jõulude ajal alati mänginud mingit lastelavastust. “Sel aastal mõtlesime, et võiks olla lugu, mida kõik teavad. Küsisin Aarne Mägilt, kas on mõni lugu, mis teda inspireeriks ja oleks kõikidele lastele tuttav. Ta võttis Sipsikust kinni ja nii ta läks,” selgitas ta.

Rauk märkis, et lasteaialastele ja ka kooliõpilastele, kes on lavastust selle valmimise käigus vaatamas käinud, tükk meeldis. Lavastuse teeb tema sõnul eriliseks ka see, et selles on kasutatud tehnilisi võtteid, mida varem pole meie teatris rakendatud. Millised need täpsemalt on, saab igaüks juba ise vaatama minna.


SIPSIK

Eno Raua lasteraamatu “Sipsik” valitud lugude põhjal dramatiseerinud ja lavastanud Aarne Mägi, kunstnik Britt-Karen Peterson, liikumisjuht Tanel Ting. Osades: Merilin Kirbits, Tanel Ting, Jürgen Gansen.

Sihtgrupp lapsed alates 4. eluaastast. Etenduse pikkus ca 45 minutit.

Print Friendly, PDF & Email