Ardo Kaljuste lõpetas piimatootmise (6)

Laimjala kandi põllumees Ardo Kaljuste likvideeris eelmisel nädalal piimakarja ja tegi piimatootmisele lõpu.

“Vähese lüpsiga ja vanad loomad läksid ära Poola, kvaliteetsed loomad jäi Eestisse,” ütles Ardo Kaljuste, kelle sõnul pole piimatootmisest loobumine seotud tänavuse keerulise viljelusaastaga, vaid otsus sündis juba kaks aastat tagasi. “Põhiline on see, et kvaliteetset tööjõudu pole täna enam kuskilt leida,” märkis põllumees. “Lüpsjaks kuulutuse peale keegi enam lihtsalt ei tule.”

Ardo Kaljuste rääkis, et edaspidi keskendub ta peamiselt teraviljakasvatusele, millega ta on senigi 300 hektaril tegelenud. Praegu on tal farmis veel 70 looma – lüpsiloomade järglased, mullikad ja vasikad ning lihaveised. Lihaveisekasvatus saabki viljakasvatuse kõrval Ardo teiseks tegevussuunaks.

Veel 2015. aastal plaanis Ardo Kaljuste ehitada uue lüpsifarmi, kui sai selle tarvis PRIA-st heakskiidu 333 765 euro suuruse investeeringutoetuse kasutamiseks. Kuivõrd samal ajal laastas Eesti lüpsifarme piimanduskriis, tuli uue farmi ehitamise mõte peast visata. Ardo Kaljuste sõnul ei võimaldaks ka praegune majanduslik olukord tal uut lüpsilauta ehitada.

 

Print Friendly, PDF & Email