Tudengid ehtisid koduta loomade aitamiseks jõulupuu

Lisaks traditsioonilisele jõulupuule kaunistab Kuressaare linnasüdant kuuseke, mida ehivad fotod ja kirjeldused varjupaigas elavatest kassidest.

Eesti maaülikooli veterinaarmeditsiini üliõpilaste seltsi eestvedamisel püstitati Kuressaares ja veel seitsmes Eesti linnas esimeseks advendiks jõulupuud, et aidata varjupaikades elavatele loomadele jõuluks uus kodu leida.

“Projekti eesmärk on kummutada võimalikke väärarusaamu seoses varjupaikadega. On väga oluline, et inimesed näeksid, kui palju häid ja armsaid loomi varjupaikades uut kodu ootab,” rääkis projekti eestvedaja, veterinaarmeditsiini üliõpilane Egeli Kirk. “Loodan, et meie projekt julgustab inimesi koduta loomade varjupaiku külastama, sest õige looma leiab endale ikkagi kohapeal ja loomadega lähemalt tutvudes.”

“Saaremaa lemmikloomade turvakodu illustreeris nendesamade, Kuressaare varjupaigas pildistatud kasside fotodega oma järgmise aasta kalendri,” märkis saarlane Triin Kand, kes ettevõtmises abilisena kaasa lõi ning Saaremaa varjupaigas Egeli Kirgil kasse üles pildistada aitas.

Eesti veterinaarmeditsiini üliõpilaste seltsi eestvedamisel toimub kuusepuude projekt Eesti linnades juba kolmandat aastat, seekord ka Kuressaares ja Valgas.

Kokku leiab jõulupuudelt ligi 180 kassi või koera pildi. Iga pildi taga on kirjas looma andmed, iseloomustus ja meeldetuletus, et tegemist on elusolendiga ja teda kinkides kingitakse ka vastutus looma eest.

Jõulupuud jäävad linnadesse jõulupühade lõpuni.

Print Friendly, PDF & Email