Sotsid näevad vallavanemana Marili Niitsi (35)

Kui Madis Kallas peaks minema riigikokku, saab Saaremaa uueks vallavanemaks praegune abivallavanem Marili Niits.

“Kindlasti on Marili Niits tugev kandidaat, aga täna on selgelt liiga vara rääkida võimalikest muudatustest vallavanema ametikohal,” sõnas Saarte Häälele vallavanem Madis Kallas.

Vallavanema koht kuulub Saaremaa vallas Reformierakonna ja Keskerakonnaga mullu sügisel sõlmitud koalitsioonilepingu järgselt sotsiaaldemokraatidele.

Kallase valimine märtsi alguses riigikogu liikmeks on üsna kindel, sest Lääne-Eestist saab kokku mandaadi kuus inimest. Sotside esinumbrina kohast ilmajäämine on Kallasel ebatõenäoline.

Mullu oktoobris kogus Kallas sotside esinumbrina vallavolikogu valimisel 1053 häält, mis on ka riigikogu valimistel konkurentsis püsimiseks piisav saak.

Kallase n-ö parem käsi ja ka esimene abivallavanem tema asendajana on Marili Niits, kes sellest nädalast kureerib lisaks varasematele tööülesannetele ka sotsiaalvaldkonda. Eelmisel reedel lahkus sellelt kohalt omal soovil Kairit Lindmäe ja läks volikogu liikmeks. Volikogust lahkub Heiki Hanso.

Niitsi valdkonnad valla juhtimisel olid varem arendus ja kommunikatsioon ning tugiteenused. Saarte Häälele teadaolevalt otsib sotside meeskond nüüd vallavalitsusse inimest, kes hakkab vastutama ainult arendus- ja kommunikatsioonitegevuse eest. Marili Niitsile jääksid tugiteenused ja sotsiaalvaldkond.

Mis saab aga märtsis, kui Madis Kallas lahkub vallavanema kohalt?

“Sellele on praegu ennatlik vastata, seda enam, et valimisteni on veel kolm kuud aega,” ütles Marili Niits.

Print Friendly, PDF & Email