Politsei: oleme liikluses tähelepanelikud! (8)

Jalakäija osalusel juhtunud õnnetusi on sellel aastal olnud juba kaheksa eelmise aasta sama perioodi kolme vastu.

28. novembri pärastlõunal juhtus liiklusõnnetus Kuressaare Vanalinna kooli juures Pika tänava ülekäigurajal, kus autolt sai löögi 15-aastane tüdruk.

Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar nentis, et juhtunud õnnetuste puhul ei saa välja tuua üheseid eksimusi ja öelda, et alati on süüdi autojuht või alati jalakäija.

“Ühene märksõna on ikka see, et oleme liikluses tähelepanelikud. Me ei saa pimesi eeldada teele astudes või autoga ülekäigurajale lähenedes, et meid on märgatud. Veendume selles teineteisele otsa vaadates ja silmsidet luues. Hiljem ei ole sellest suurt abi, kes süüdi või kes mitte. Kahju on nii ehk naa juba põhjustatud,” rääkis Antsaar.

Teine kannatanuga liiklusõnnetus juhtus reede õhtupoolikul Orissaare–Leisi–Mustjala teel Laugu külas, kus Leisi poole liikunud Mazda kaldus vastassuunavööndisse ja põrkas kokku vastu sõitnud Volkswagen Boraga. Kahe sõiduki kokkupõrkes paiskus üks auto kraavi, teine jäi risti sõiduteele. Ka selle õnnetuse põhjustaja väljaselgitamiseks on alustatud väärteomenetlust.

Pühapäeval kella 12 ajal kõrvaldati Mustjala–Lümanda–Tehumardi maantee 17. kilomeetril sõiduauto Toyota Land Cruiser juhtimiselt 49-aastane alkoholijoobes mees, kes on sel aastal ka varem samalaadse teo toime pannud.

Teine joobnud juht kõrvaldati liiklusest samuti pühapäeval kella 17 ajal Kuressaares. 50-aastane alkoholijoobes mees jõudis enne põhjustada Maxima parklas sõiduautoga Toyota Corolla varalise kahjuga liiklusõnnetuse.

Mõlema juhi suhtes alustati kriminaalmenetlust.

Kriminaalmenetlus algatati ka ühe kakluse asjaolude uurimiseks, mis leidis aset pühapäeval kell 2.20 ja kus 24-aastane mees lõi Kuressaare linnas Kodulinna lokaalis 34-aastast meest. Paar tundi hiljem sai politsei sama lokaali ette uue väljakutse. Teatati, et baari ees kaklevad purjus mehed. Selle juhtumi asjaolud on kontrollimisel.

Lõpetuseks tuletab politsei meelde, et 1. detsembrist 1. märtsini on talverehvide kasutamine kohustuslik. Talverehvide juures tuleb jälgida, et soovitatav rehvimustri sügavus on vähemalt 4–5 mm ja minimaalne 3 mm.

Print Friendly, PDF & Email