Kuressaarest pärit hokimees sihib Soome kõrgliigat (6)

SAARLASEST HOKIMEES: Kristjan Kombe (paremal) loodab üsna pea jääle uisutada ka Soome meistriliigas HPK põhivõistkonnas.
Tomi Vesaharju / Hämeen Sanomat

Kristjan Kombe on Soome kõrgliiga meeskonna HPK U20 koosseisus sel aastal visanud viis väravat ja andnud 11 söötu ning loodab üsna pea jääle pääseda ka täismeeste võistkonnas.

Eestist sirgunud tipptasemel hokimehi võib üles lugeda ühe käe sõrmedel. Kuressaares sirgunud ja siit viieaastasena Soome läinud Kombe on üsna kindlalt hokikursil. Neil päevil tegi ta oma elu ühe olulisema otsuse – millise koondise särk selga tõmmata. Kombel oli valida, kas Eesti U20 juba taskus kutse või oodata Soome kutset, mis oleks ehk ka tulnud. Hokis kehtib reegel “sind surmani”, mis tähendab, et kui sa kord juba ühe riigi koondise särgi selga tõmbad, siis sul teise riigi esindusse enam asja pole. “Järgmisel aastal oleks ehk saanud (Soome U20 – toim), aga meeste sekka väga lihtsalt ei saaks,” annab 18-aastane Kombe endale aru konkurentsist riigis, mis kuulub maailma hoki absoluutsesse tippu.

Õuejäält hokihalli

18-aastase Kristjan Kombe hokimängijaks sirgumine sai alguse siis, kui ta 5-aastaselt Soome kolis. Kuressaares elanud ja siinses Ristiku lasteaias käinud Kristjan hakkas Soomes hokiharrastajatest sõpradega vabaõhu-uisuplatsil käima. Seejärel tuli Tamperest paarikümne kilomeetri kaugusel asuv Kangasalan Kisa noortemeeskond, seejärel juba Tampere Ilvese noored ning nüüd juba Hämeenlinnan Pallokerho ehk HPK klubi, kus Kristjan Kombe on mänginud erinevates vanuseklassides ja tõusnud nüüd U20-meeskonda. Sel aastal on ta 28 mänguga kogunud 16 resultatiivsuspunkti, milles viis on tulnud väravatest ja 11 söötudest.

“Hooaeg on üldiselt läinud hästi, kuid palju on veel ees,” märkis meeskonnaga liiga 7. kohal asuv saarlasest hokimees. “Mu kõige suurem saavutus ongi see, et ma sain HPK U20-meeskonda,” tõdes Kombe, kes loodab varsti saada ka kutse Soome meistriliiga eesotsas mängivasse põhimeeskonda.

Kristjan Kombe tunnistab, et meeste mäng on natuke midagi muud kui noorte oma. Väljakul vasakründaja positsioonil asuv mängija usub oma sõnul, et ta saaks hakkama ka 2006. aastal Soome liigavõitjaks tulnud HPK meeskonnas.

Eesti koondist on Kombe nooremates vanuseklassides juba esindanud, kuid lõplik otsus tuli teha nüüd.

Valis Eesti

Teenekas hokitreener Jüri Rooba ütles, et Kombe on väga perspektiivikas mängija. “Kui ta Eesti noortekoondisega ühineks, siis oleks ta ikka liidrite seas ja võimeline mängima ka meestekoondises,” hindas Rooba. Kombe ise ütles, et Eesti koondise suur pluss oligi tema jaoks see, et seal saaks ta palju mänguaega.

Jüri Rooba sõnul on Kristjan Kombe puhul kõik võimalik. “Tööd tuleb teha, siis on kõik võimalik,” kinnitas mees, kelle poeg Robert Rooba mängib Soome meistriliigas. “Edu oleneb mehest endast ja sellest, mis hetkel sa kuskile jõuad,” lausus treener.

Koondise valikust rääkides ütles Rooba, et eestlased peaksid ikkagi esindama Eestit. Teine asi on ka Kombe mainitud meeletu konkurents. “Soome koondisesse pääsemine on ikka müstika, seal on nii palju hokimängijaid ja koondisesse võetakse vaid parimatest-parimad kõige tugevamatest liigadest,” rääkis Rooba. Näide on Eestis olemas: eestlane Siim Liivik tahaks praegu mängida Eesti koondises, kuid ei saa, sest on esindanud korra Soome noortekoondist.

Kristjan Kombel eestlaseks olemisega probleemi pole ja Saaremaa juurigi pole ta ära unustanud. Kord aastas käib ta ikka saarel puhkamas, isa ja üks vanaema elavad tal Kuressaares ning teised vanavanemad Sõrves Kaunispe külas.

“Kõik on ikka tuttav,” märkis ta Saaremaa kohta.

Kuid mis oleks hokimehe elu säravaima unistuseta. Sinilinnuks on ka temal NHL. “See on iga hokimehe unistus, tööd on vaja kõvasti teha,” kinnitas Kristjan Kombe.

Print Friendly, PDF & Email