Bussijaama naabruses töötav apteek suleb uksed (50)

PROVIISOR JA PÜSIKLIENT: Meinhard Kallas (paremal) on harjunud oma rohud ostma endise perearstikeskuse juures asuvast apteegist. Rohud ulatab kliendile proviisor Siret Sinimäe.
Maanus Masing

Tallinna tänaval endises Kuressaare perearstikeskuse hoones 20 aastat tegutsenud apteegi osanikud otsustasid apteegi sulgeda.

“Praeguseks on endine kontseptsioon – kus ühe katuse all töötasid perearstid, eriarstid ja apteek – erinevatel põhjustel lagunenud ning apteek on veel viimane, mis seal töötab,” põhjendas OÜ Perearstikeskuse Apteek osanik Laila Talunik. Ta lisas, et nüüdseks on hoone omanikku vahetanud ja apteegiga lõpetatakse rendileping tuleva aasta 1. jaanuarist. 17.–20. detsembrini on apteegis kavas tühjendusmüük.

“Täname apteegi kliente, kes on meiega olnud kõik need 20 aastat,” ütles Laila Talunik. “Kuna suur osa meie ettevõtte üheksast osanikust elab Saaremaalt kaugel ning meie hinnangul on Kuressaares piisavalt apteeke, siis me uue apteegi avamist mõnes teises kohas ei kaalu.”

18 aastat perearstikeskuse apteegi juhatajana töötanud Lea Tiidu sõnul on selle apteegi üks suur pluss asukoht bussijaama lähedal – paljud apteegi klientidest on maal elavad inimesed. “Meil on oma püsiklientuur, kes just meie apteeki eelistab,” märkis Tiit. Tema sõnul andis perearstikeskuse ärakolimine klientide arvus küll tunda, ent rohkem mõjutas külastatavust uute apteekide lisandumine Kuressaares.

Tiit ei välistanud, et ruumide uus omanik seal apteeki pidama hakkab, ent midagi konkreetset ta öelda ei osanud.

“Apteeke on meil küll palju – üks ka mu kodu lähedal –, aga mina olen harjunud oma ravimid ikka siit, sellest samast apteegis ostma,” ütles Kuressaares elanik Meinhard Kallas, kes perearstikeskuse apteeki külastab vähemalt korra kuus. “Kahju tõesti, kui see kinni pannakse.”

Kuressaare perearstikeskus linna peatänava ääres alustas dr Madis Tiigi eestvedamisel tööd 1998. aastal. “Kui perearstisüsteem käivitus, ostsime Tallinna tänava ääres lagunenud hoonetekompleksi plaaniga, et sellest saab uutmoodi ja ajakohane tervisekeskus,” rääkis Tiik.

Esimesena avati hoones tervisekeskus, järgmisel aastal apteek, seejärel kolisid teisele korrusele eriarstid – günekoloog, allergoloog, hambaarstid. Samuti tegutses majas massöör ja sisustatud oli inkotuba.

“2000. aastate algul oli kogu maja meditsiini päralt,” lausus Tiik.

Perearstikeskusele jäi maja aga kitsaks ning keskus kolis sealt 2013. aasta detsembris Saaremaa Valsi spaahoonesse Kuressaare haigla naabruses, tühjaks jäänud ruumid võeti aga kasutusse hostelina.

“Kuna selle majaga seotud algne mõte oli hääbunud – maja polnud enam tervisekeskne –, müüsime kinnistu selle aasta alguses uutele omanikele,” ütles Tiik. “Tõenäoliselt on neil majaga teistsugused plaanid, kui nad rendilepingud üles ütlesid.”

Print Friendly, PDF & Email