Perearstid rõõmsad tervisekeskuse üle (GALERII) (6)

PALJU INIMESI HÄID on see keskus paksult täis, luuletas dr Mari Soots.
Maanus Masing

Eile avati Kuressaare haiglas endises polikliinikuhoones uus tervisekeskus, kus nüüdsest töötab enamik Kuressaares tegutsevatest perearstidest ja -õdedest.

“Vana maja uues kuues lahke euroraha tuules haigla sõbralikul toel päris kena välja näeb,” alustas perearstide nimel sõna võtnud dr Mari Soots kõne asemel hoopis luuletusega, mis valminud spetsiaalselt eilseks päevaks. “Aga mis sest majast oleks, kui siin inimesi poleks. Palju inimesi häid on see keskus paksult täis,” luges ta värsiridu.

Uues keskuses esmaspäevast tööle asuva perearsti Eha Tali sõnul on suur vahe, missugused olid tingimused endises polikliinikuhoones siis, kui ta seal 1993. aastal töötas. “Mäletan, kuidas pidime siin talvel mitu paari sokke jalga ja mitu kampsunit selga tõmbama,” meenutas ta. “Praegu on siin aga soe ja maja ise on ilus.”

Tervisekeskuse ehituse peatöövõtja AS-i Tesman esindaja Ain Sepp ja haigla juhatuse liige Märt Kõlli said eilsel avamispeol perearstidelt kingiks stetoskoobi.

Õnnitlejaid ja kingituste jagajaid oli eilsel avamispeol palju, teiste hulgas Kuressaare haigla koostööpartneri Ida-Tallinna keskhaigla ja haigekassa esindajad.

Kuressaare tervisekeskus on patsientidele avatud esmaspäevast.

Print Friendly, PDF & Email