Autod põrkasid kokku (14)

Reedel kella 17 paiku kaldus sõiduauto Mazda vastassuuna vööndisse ning põrkas kokku vastutuleva autoga.

Reedel, 30. novembril kella 17.20 ajal sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Saaremaal, Orissaare-Leisi-Mustjala teel Laugu külas. Esialgsetel andmetel liikus Mazda juht Mustjalast Leisi suunas, kui masin kaldus vastassuunavööndisse ja põrkas kokku vastu sõitnud Volkswagen Boraga. Kahe sõiduki kokkupõrkes paiskus üks auto kraavi, teine jäi risti sõiduteele. Avariis said mõlema sõiduki juhid viga ning nad viidi täiendavaks tervisekontrolliks haiglasse.
Politsei selgitas välja, et mõlema sõiduki juhid olid kained, omavad juhtimisõigust ning sõidukite rehvid vastavad nõuetele. Samas selgitati, et Mazda roolis olnud mees ei kasutanud turvavööd, mistõttu võivad tema vigastused olla tavapärasest tõsisemad. Sündmuskohal töötanud politseinikud märkisid, et sõidutee avariipaigal oli võrdlemisi libe ning see võis olla üks kaasa aitavaid põhjuseid, miks sõiduk vastassuunda kaldudes enam tagasi oma sõiduritta ei saanud. Kõik täpsemad asjaolud selgitatakse menetluses.
Politsei rõhutas, et muutlike ilma- ja teeolude korral tuleb valida ohutu sõidukiirus. Iseäranis keerulised on teeolud, kui temperatuur kõigub nulli ümber nii, et autojuhid ei taipa miinuskraadi korral sõiduvõtteid ümber kohandada ning liiguvad harjumuspäraselt suviste sõiduvõtetega. Samuti märgiti, et oma tervise kaitsmiseks on äärmiselt vajalik, et õigete sõiduvõtete kõrval kasutataks nõuetekohaselt ka turvavarustust, mis õnnetusse sattudes võib raskematest vigastustest inimest säästa.

Print Friendly, PDF & Email