Saare arenduskeskus jagas tublidele tunnustust (fotogalerii) (1)

Foto: IRINA MÄGI

Sihtasutus Saare Arenduskeskus tunnustas tänavusi tublimaid kodanikeühendusi

“Niisamuti nagu on ettevõtlus­aktiivsus Saaremaal kõrge, on meil ka väga aktiivsed ko­dani­ku­ühendused, kes paistavad oma tegudega silma kaugemalegi,” ütles Saare arendus­keskuse juhataja Rainer Paenurk. “Tänavuste tunnustatute seas on vabariigi presidendi tähelepanu pälvinud MTÜ kui ka ere näide sellest, kuidas probleemkoht lahendati ilma KOV-i toetusteta ning valdkonnas, mis lähiaastatel üha enam pead tõstab – taastuv­energeetikas.”

Paenurga sõnul esitati igasse kategooriasse kolm kuni viis kandidaati ja valik ei olnud lihtne, kuna tublisid tegijaid ja silmapaistvaid tegusid oli palju.

Kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda tutvustava ühisnädala raames eile Suure Töllu puhkekülas toimunud  tunnustusüritusel “100 aastat kodanikuühiskonda Saare maakonnas” pälvis kena kodanikuühenduse tiitli MTÜ Vätta Külade Selts, mis peab tähtsaks turvalisust ja toimivat jäätmemajandust ning lööb kaasa südamenädala ettevõtmistes. Selts soovib tulevikus rohkem rõhku panna vanade traditsioonide tutvustamisele.

Kategoorias “Kena möte” pälvis tunnustuse MTÜ Tagamõisa, kes taastas LEA­DER-programmist saadud toetuse abiga vana tuuliku, mis on viies jahvatamisvõimekusega tuulik Saaremaal. Tuulik on kogukonna kasutada ning küla üritused seotakse tuulikuga, et lisada piirkonnale atraktiivsust ja väärtustada kultuuripärandit.

Tänavune kena algatus pärineb aga MTÜ-lt Kaarma Külad, kes leidis päikeseenergia abil nutika võimaluse oma bussipeatuste valgustamiseks pimedal ajal. Kogukonna initsiatiivil sai päikesepaneelid kuus bussiootepaviljoni. Selts ei jäänud lootma omavalitsuse abile, vaid võttis initsiatiivi oma kätte ja tegi ära.

Kena teoga sai tänavu hakkama MTÜ Pihtla Lapsed, kelle eestvedamisel loodi looduse vaatlemiseks ja tundmaõppimiseks Püha Soobiku avastusterada.

Kategoorias “Kena koostöö” tunnustatakse kodanikuühenduse tegevust toetavat partnerit. Seekord kuulutati kena koostöö tegijaks Kõljala POÜ, kes peab oluliseks, et elu maal kestaks, toetab hea nõu ja tehnikaga. “Kui on vaja korrastada külamaja ümbrust või külaplatsi, tullakse alati appi,” kinnitati põhjenduses, miks just see ühistu on tunnustust väärt. “Ühistu on toetanud ka külamajja köögitehnika soetamist.”

Tänavusele konkursile esitati kokku 23 kandidaati.

Print Friendly, PDF & Email