Oti ralliklubi poisid said endale uue Toyota (GALERII) (1)

KOKKULEPPE tähistamiseks lõid Ivar ja Ott Tänak ning Veiko Karu pokaalid kokku.
Foto: MAANUS MASING

Ott Tänak Racing Team ja ELKE Grupp allkirjastasid eile ELKE Kuressaare Toyota esinduses lepingu, mis tagab Saaremaal tegutsevale Ivar Tänaku rallikoolile järgmiseks kolmeks aastaks rahalise toetuse.

“Tahame toetada Oti ralliklubi noorsootöö tegemisel ning sellega populariseerida ühtlasi autosporti ja parandada ka liikluskultuuri. Me teame Oti pühendumust ja oleme rõõmsad tema plaanides kaasa tegema,” ütles ELKE grupi tegevjuht Veiko Karu.

Autoralli maailmameistrivõistluste Austraalias toimunud finaaletapi järel kodumaale naasnud Ott Tänak ütles, et ettevõtmise idee ei ole kindlasti kasvatada tulevikuks ainult tublisid rallisõitjaid. “Meil on kogemus, kuidas toimub noore areng, ja olemas võimekus sellele kaasaaitamiseks,” rääkis ta. “Eesmärk on noortele näidata, et raske tööga on võimalik elus edasi jõuda, sest distsipliin ja kohusetunne on ka mind aidanud. Soov on anda noortele elukogemusi ja aidata neid läbi raskuste oma sih­tide poole liikuda.”

Ott Tänaku sõnul pole tähtis, et poistest kasvaksid ilmtingimata parimad rallimehed, mehaanikud või insenerid, eelkõige loodab ta, et poisid leiavad tulevikus oma õige tee. “Aga muidugi oleks tore, kui noorte osas tuleks ka rallile pealekasvu,” lisas ta.

Selle aasta kevadest koolitab Ott Tänaku isa Ivar Tänak noori autospordihuvilisi ja tema juhendamisel saavad noored Oriküla endisel rallihooldusala platsil õppida sõitma nii krossikardi kui ka autoga. Ivar Tänak ütles, et esialgu on tal grupis Brendon Bakhoff, Karl-Kristofer Pao­mees ja Karl-Martin Pika. “Rallisport on kallis ala ja vanemate panus on siinjuures oluline,” lausus ta.

Peatselt võivad noored proovida sõitu juba ka ELKE grupilt kingituseks saadud Toyota Corollaga, millest saab Ott Tänak Racing Teami rallikooli õppesõiduauto.

Print Friendly, PDF & Email