Eile päeval sai Kuressaare Vanalinna kooli juures Pikal tänaval ülekäigurajal autolt löögi 15-aastane tüdruk.
Kuressaare politseijaoskonna patrullitalituse juhi Matis Siku sõnul jõudis politseini teade õnnetusest kell 13.30.
“Kiirabi viis tüdruku haiglasse, õnneks ei ole tema vigastused eluohtlikud ja praeguseks on ta lubatud kodusele ravile,” rääkis Sikk. Politsei andmeil oli autot juhtinud 54-aastane mees kaine ja omas juhtimisõigust.
Politsei alustas õnnetuse uurimiseks väärteomenetlust.
“Politsei tuletab meelde, et sõidukijuhid peavad ülekäigurajale lähenedes olema väga tähelepanelikud,” ütles Matis Sikk. “Praegusel aastaajal tasub kõigil liiklejail arvestada, et libedaga pikeneb auto pidurdusteekond oluliselt. Samuti on väga oluline teha end hämaral või pimedal ajal helkuri abiga võimalikult hästi nähtavaks ja veenduda teed ületades alati selle ohutuses.”
Mõttetu on manitseda juhte olema tähelepanelik. Vallimaa tänaval kortermajade ees olevat ülekäigurada kasutavad hommikul valdavalt lapsed kes lähevad SÜG-i. Saadan oma esimese klassi last iga päev ja nädalas kolm korda on juhus kus autojuht kas pidurdab viimasel hetkel või vahib tagapingil istuvat last, või toksib telefoni! Politsei peaks lihtsalt tihedamini kui 1.septembril autojuhtidele meelde tuletama ülekäiguraja olemasolu.
Ära aja asja autojuhtide kaela. Tihti on süüdi lapsed ise, kes on nutitelefonis.
Nutiajastu lumehelbed ruulivad ,aga iseasi kui kaua…
“Politsei tuletab meelde, et sõidukijuhid peavad ülekäigurajale lähenedes olema väga tähelepanelikud,”
Mis jama te ajate? Lõpetame ära sellise suhtimise, et autojuht peab ja ka näeb alati kõike tee peal toimuvat. Kes on autoroolis istunud, teab ju et autojuhil on kordades raskem teeoludesse keskenduda kui jalakäijal. Seega ei tasuks ka veel meedia väljaannetes veel enam seda muljet tekitada, et autojuht teab ja autojuht näeb. On ka suur võimalus, et ei näe ja ei tea. Mis siis saab? Mängus on ju ikkagi jalakäija, mitte autojuhi elu. Seda tuleks pigem rõhutada. Ei ole ka normaalne, et iga autojuht enne IGAT ülekäiku hoo maha võtaks ja 10ga sõidaks. Seda enam, et mõne lõigu peal on neid ülekäike rohkem, kui olla võiks. Mingist sujuvast liiklusest ei saa siinkohal rääkida.
Kõik me nägime, et laps ei kaevanud telefonis ja juht sõitis 30-ga, nagu seal lubatud.
Igakord kui mõni laps jääb auto alla või saab autolt löögi vms. on üks ja sama kommentaari sisu! Issand,kas te ära ei väsi juba ükksteise süüdistamisest teemal,kumb süüdi on ! Mis vahet sellel on!? Juhtus õnnwtus ja ongi kõik,mida siin nämmutada ja sama juttu jahuda koguaeg!
Minu autole tormas seal ka hiljuti Pr. Mendi lapsega ette , ei helkureid ega vilkureid.. lihtsalt tormas ja kõik– veendumata selles kas olen teda näinud või ei.. mis liiklusviisakusest saab siin rääkida. Ning alati on juht süüdi!
Kui sul on laps ja sa tahad hea lapsevanem olla, siis tulebki asjadele lahendus leida, et mitte ometi sinu võsukesega selliseid asju ei juhtuks. Laps peab olema ülekäiguraja juures väga tähelepanelik. See, mida õpetati meile aastakümneid tagasi on nüüd tabuks kujunenud ja lastel on arusaam, et autojuht vastutab kõige eest.
Ja ise sa ju panid ka täpselt naelapea pihta praegu. “Iga kord, kui mõni laps saab autolt löögi…”. Justnimelt neid kordi on juba liiga palju juhtunud, seega oleks aeg sellest rääkima hakata, mitte asju maha vaikida. Ja lisaks ei tee politsei ega maanteeamet mitte mingeid kampaaniaid laste või ka üldiselt jalakäijate ohutuse teadvustamiseks. Ikka autojuht- ära sõida ja joo, hoia turvavöö kinni, ära näpi roolis telefoni, ära kihuta. Aga jalakäijad? Nemad on ju kõige haavatavamad ja nende kohta ei tohi kunagi kõssatagi.
Ega ei peagi asi olema alati nutitelefonis või lubatud sõidukiirusega sõitmises. Piisab vaid sellest, kui üks osapool on piisavalt hooletu, siis hakkavadki asjad juhtuma. Kui auto vaevalt veereb 10 km/h, siis vaadates auto massi võib ka antud kontekstis hukkunud jalakäijaga õnnetus juhtuda. Jalakäijad peavad olema valvsamad, eriti pimedal ja sopasel ajal.