Politsei tänas tublisid kodanikke (5)

TUBLID KODANIKUD: Ühispildile jäid Tanel Tänak koos kasutütre Karoliina Koppeliga, Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanem Meelis Juhandi, Herko Eespere, Mikk Kärner, Riho Räim Bivarixi rattapoest, Taavo Tenno Tenno autokoolist ning Casandra Sepp koos ema Liina ja isa Kaarel Sepaga.
Foto: POLITSEI

Politseiprefekti tänukirja saanud kümnest saarlasest koguni kuus pälvisid tunnustuse selle eest, et aitasid tabada joobes juhti.

Just selle eest tunnustati pühapäeval kodanikupäeva puhul Tanel Tänakut, Mikk Kärnerit, Herko Eesperet, Eero Põldu ning abikaasasid Imre ja Liisi Kuuske. Imre Kuusk, kes koos abikaasa Liisiga samuti tunnustuse sai, jäi selle põhjuseks olnud juhtumit kommenteerides tagasihoidlikuks. “Aitasime ära hoida võimaliku kuriteo või väärteo,” lausus ta, soovimata toimunust lähemalt rääkida.

Politsei tänas ka Valdo Saart, kes aitas igati kaasa Kärla tanklaga seotud süütegude lahendamisele, ning Bivarixi rattapoe töötajaid, kes on aidanud leida varastatud või kaotatud rataste omanikke.

Tenno autokool sai tunnustuse liiklusohutuse tähtsustamise ning politseile loengute võimaldamise eest.

Noorim tunnustatutest oli tänavu aga 8-aastane koolitüdruk Casandra Sepp, kes oktoobris pöördus politsei poole ja andis teada, et Kuressaare noortekeskuses ähvardas teda ja ta sõpra noaga 10-aastane poiss. Vapper Casandra sai politseilt kingiks kaisukaru.

“Mul on äärmiselt hea meel ja tunnen siirast rõõmu, et meil Saaremaal on nõnda palju südikaid kodanikke, kellel jagub julgust sekkuda ja takistada õigusrikkumise toimepanijaid,” ütles Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar. “Tagajärjed oleksid sekkumata jätmisel võinud olla väga traagilised. Tänan neid kõiki märkamise, hoolimise ja sekkumise eest.” Samuti avaldas Antsaar tänu kõigile inimestele, kes on olnud politseile abiks erinevate süütegude lahendamisel.

Kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele pühendatud kodanikupäeval juhitakse  tähelepanu kodanikutundele ning kodaniku õigustele ja kohustustele.

Print Friendly, PDF & Email