Parimad kodukaunistajad said kingituseks majamärgid (GALERII) (4)

MAJAMÄRK KÄES! MTÜ-st Pihtla Lapsed olid tunnustust vastu võtma tulnud Katrin Kalle ja Grete Põldemaa.
Maanus Masing

Eile tänasid Saaremaa vallavalitsuse ja volikogu esindajad tänavusel kodukaunistamiskonkursil osalenuid, kellest neli presidendi tunnustuse pälvinut said mälestuseks valla vapimotiiviga majamärgi.

Konkursile esitatud 22 objektist tunnistati presidendi autasu “Eesti kaunis kodu 2018” ja nüüd valla majamärgi vääriliseks kolm: Kuressaare gümnaasium, Mihkli talumuuseum ning Jelene Sakeli ja Anti Ranna Jaagu talu Fööniksi aed. Märk anti üle ka MTÜ-le Pihtla Lapsed, kelle eestvedamisel valmis parimaks tervisespordirajatiseks kuulutatud Püha Soobiku avastusrada.

“Paneme selle majamärgi Pihtla kooli seinale – leidsime, et see on üks tore koht,” ütles MTÜ Pihtla Lapsed juhatuse liige Katrin Kalle.

Tema sõnul ei tähenda MTÜ ettevõtmisele osaks saanud tunnustused siiski seda, et avastusterada nüüd valmis on. “Koondame mõtted aasta lõpuks kokku ning siis asume tulevikuplaane tegema ja rahastusvõimalusi otsima,” rääkis Kalle.

Eile Kuressaare raekojas toimunud Saaremaa Kauni Kodu tänuüritusele olid kutsutud kõik valla tänavusel kodukaunistuskonkursil osalenud, et anda neile üle tänukiri, raamat, mastivimpel ja lisaks valla tunnustusele regionaalministri tunnustus.

“Kui varem jagati maakonnas spetsiaalseid majamärke üksnes Kuressaares, siis uus majamärk on mõeldud kogu maakonna parimaile ehk nendele, kes on saanud presidendi tunnustuse,” ütles konkursi hindamiskomisjoni kuulunud Reet Viira, MTÜ Saaremaa Kodukant juhatuse liige.

Saaremaa vallavalitsus tellis valla vapimotiiviga seinamärgid Hiiumaa ettevõttelt IXF OÜ. Märkide kavandamine ja nelja märgi tootmine läks vallale maksma 370 eurot.

Muusikaga kostitas kokkutulnuid duo Twain ehk Sten-Erik Liiv ja Sander Berens.

Print Friendly, PDF & Email