Pank tegi saarlase üheks ööks multimiljonäriks (14)

MÄLESTUS MILJONÄRITUNDIDEST: Veljo Maripuu ettevõtte pangakontole ilmus hetkeks 5 000 000 eurone makse.
MAANUS MASING

Eelmise nädala neljapäeva õhtul avastas saarlane Veljo Maripuu oma firma pangakontot vaadates, et SEB pank on kandnud Kubatuur OÜ arvele Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS-ilt viis miljonit eurot.

“Hakkasin selle peale isegi veidi kokutama, kui sellist summat nägin, ja hirm oli, et mis mõttes, sest taevast ju midagi niisama ei kuku,” rääkis oma emotsioonidest Veljo Maripuu, kes sellist summat kusagilt ei oodanud. Ta lisas, et tavaliselt tuleb ikka ise raha teenimiseks vaeva näha ja sellistesse kusagilt saabunud imedesse kohe mitte kuidagi uskuda ei saa.

Maripuu ütles, et kui ta oma firma kontolt ootamatult suure rahasumma avastas, tundus see tegelikult kohe müstikana. Ta seedis natuke avastatut, printis siis ülekande välja ja pani numbrite vahele punktid, et saada aru, millega on tegu. Siis helistas ta politseisse ja küsis, mis sellises olukorras tegema peab?

Veljo Maripuu sõnul võttis ta kohe samal õhtul ka pangaga ühendust ja püüdis ülekantud miljonitele selgitust saada. “Pank võttis asja väga külmalt, nemad vaatasid, et kõik on korrektne ja kõik on nagu tipp-topp ning nad ei osanud minu pärimise peale midagi öelda,” märkis Maripuu, kellel ei tekkinud siiski soovi raha kohe mõnda ettevõtmisse investeerida.

Reede hommikul oli SEB eksimuse siiski juba kõrvaldanud ja kontole ekslikult kantud miljoneid seal enam ei olnud. “Minu ees ei ole vabandatud ja ei ole ka selgitatud, miks ja kuidas,” lausus Veljo Maripuu, lisades, et mingit infot tal vale ülekande põhjustest ei ole.

Selline rahalaekumine on Veljo Maripuule esmakordne kogemus ja ta pole sellisest võimalusest varem ka kuulnud. “Ma saan aru, et kümmekond aastat tagasi võis selline asi juhtuda,” rääkis ta. “On olnud, et mõned firma arved lähevad teinekord topelt või valesti, aga need on ka siis kiirelt ära parandatud. Aga meie firmal ei ole selle Tallinna Kaubamajaga kunagi mingit tegemist olnud ja see ei saa ka raamatupidamislik eksimus olla. Asi tundub ka seepärast veidi imelik, et kuidas need arvenumbrid äkki kokku klappisid.”

Üheks ööks viie miljoni euro võrra vaesemaks jäänud Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS-i kinnisvara investeeringute juht Peeter Kütt oli oma kommentaarides resoluutne ja ütles, et siin pole midagi rääkida ja selgitada. “Meie seda ülekannet teinud ei ole ja rohkem ei ole sellel teemal midagi rääkida,” lausus ta.

SEB panga kommunikatsioonijuht Evelin Allas selgitas, et tegemist oli eksituslikult algatatud tehinguga, mille tuvastasid kohe nii panga kontrollsüsteem kui ka klient ja viga sai kiiresti parandatud.

Print Friendly, PDF & Email