Suurepärane: FC Kuressaare jätkab Premium-liigas

RÕÕMUHETK: Võiduvärav on löödud.
Allan Mehik

FC Kuressaare võitis laupäeval jalgpalli Premium-liiga üleminekumängudel ka teist korda FC Elvat, kui oli koduväljakul vastasest 1 : 0 parem ja nii ollakse kõrgemas seltskonnas ka tuleval aastal.

“Rõõm on väga suur,” tunnistas peatreener Jan Važinski. “Meeskond näitas sisu ja tegi suurepärase hooaja. 11 kuud on olnud pikk aeg ja poisid mängisid täna lõpetuseks suurepärase mängu.”

Kure Arenal mängitud kohtumises võtsid võõrustajad kohe initsiatiivi ja näitasid soovi värav ära lüüa. Juba 10. minutil põrutas Sander Laht palli 18 meetrilt Elva värava posti. Teist korda päästsid väravaraamid külalisi mõni hetk hiljem, kui Karl Ivar Maar tõstis väravavaht Arvo Käkiga silmitsi saades palli väravalatti. Veel mõned minutid hiljem tõrjus Käkk Amor Luubi pealelöögi üle värava. “Oleks võinud asja juba varem lukku panna,” märkis Jan Važinski.

Teisel poolajal jätkus Kuressaare maruline surve ja lõpuks saadi 61. minutil ka oma tahtmine, kui Rasmus Saar karistusala tagant palli võrku saatis. Hiljem oli mitu suurepärast võimalust ka vahetusest sekkunud Maarek Suursaarel, kuid eesmärgile ründaja ei jõudnud.

Elva millegi erilisega vastata ei suutnud ja nii said kahe mängu kokkuvõttes 2 : 0 seisuga paremad olnud saarlased võidutantsu koos fännidega käima panna.

“Teises mängus näitasime, et mängisime ikkagi hooaja Premium-liigas,” rääkis Jan Važinski. “Meil oli ülekaal ja taga oli null, lihtsalt jäi puudu realiseerimisest. Rõõmustab see, et mõlemas kohtumises suutsime hoida oma värava puutumatuna, mängisime distsiplineeritult, kui samal ajal pidime ise ründama.”

Kuna järgmine hooaeg algab juba märtsis, siis pikalt puhata ei saa. “Peame hakkama mõtlema järgmisele aastale, tuleb rääkida mängijatega, kes laenul, ja tahaks kindlasti sama koosseisu säilitada ja kaks-kolm täiendust hankida,” märkis Važinski.

Jalgpalliportaal Soccernet pani lõppenud Premium-liiga hooaja numbritesse ja koostatud edetabelites on ka FC Kuressaare mehed jõudnud erinevates kategooriates esikümnesse.

Väravate osakaalult meeskonna väravate koguhulgas on kogu liiga parim Sander Laht, kes lõi 44% FC Kuressaare väravatest. Löödud 15 väravaga on Sander Laht väravaküttide edetabelis seitsmendal kohal. Pealelööke tegi Sander Laht 98, millega on 7., pealelööke väravale oli 41 ja sellega on ta 9. Samas oli Sander Laht enim pallikaotusi teinud mängijate pingerivis 4., patustades koguni 304 korral.

Kokku teenis FC Kuressaare hooajal 5 punast ja 64 kollast kaarti. 14 kollase kaardiga on teisel kohal Sander Viira. Kaks punast kaarti teenis Elari Valmas, millega jagab liigas 2.–4. kohta. Enim tegi kogu liiga peale vigu (76) Sander Seeman.

Enim vigu teeninud mängijate edetabelis jagab Maarek Suursaar koos Paide mängija Andre Froloviga 3.–4. kohta, mõlema mehe pidurdamisel said vastased 73 viga. Enim võidetud õhuvõitluste arvestuses on Sander Viira võitnud 147-st 102 ja on sellega kümnes. Samas lõi Sander Viira FC Kuressaare kuuest omaväravast kaks ehk oli selle näitaja poolest liiga resultatiivseim.

Läbi kogu hooaja käis FC Kuressaare ridades platsil 29 mängumeest. Kindlalt ollakse aga viimasel, kümnendal kohal kodumängude keskmise külastatavuse poolest – 113 pealtvaatajaga, mis on küll esiliiga-aastaga võrreldes 17 võrra enam.

Print Friendly, PDF & Email