Saaremaa astub eurosarjas vastu Prantsusmaa tippklubile

Kui Prantsusmaa klubi Stade Poitevin Poitiers toob võrkpalli Challenger Cupi kohtumises väljakule Maroko, Argentiina, Kreeka, Ukraina, Saksamaa ja Venemaa noortekoondislased, siis on väljakul oodata sellist tulevärki, mis on tõsine väljakutse igale tipptasemel mängivale võistkonnale.

“Prantsusmaa liiga on maailmas tugevuselt neljandal kohal ja kui siia tuleb sealne klubi, kes on tänaseks kaotanud ainult kaks kohtumist, siis on see tipptase, mida Eestis näeb kolme-nelja aasta tagant,” märkis Saaremaa Võrkpalliklubi mänedžer Hannes Sepp.

Stade Poitevin Poitiers´i viimaste aastate saavutustest saab esile tõsta 1999. ja 2011. aastal võidetud meistritiitlid ning 1996. ja 2002. aasta karikavõidud. 2016.–2017. aastal Prantsusmaa klubis Spacer´s Toulouse mänginud ja praegu Belgia meisterklubi Maaseiki Greenyard esindav Timo Tammemaa ütles, et edu saavutamiseks peab kõigil Saaremaa meestel hea päev olema.

“Poitiers on kindlasti favoriit,” tõdes Hannes Sepp. “Aga me läheme neile kindlasti lahingut andma ja kaotada ei ole midagi. Meil on ka kodusaali faktor ja usun, et meid tuleb jälle toetama palju fänne, kellega koos võime teha suuri tegusid.”

Pisut ootamatult võib Saaremaa meeskonna trumbiks saada mängupall. Kuna eurosarjas mängitakse prantslastele harjumatu Mikasa palliga, siis võiks planeeriv serv neile teatud raskusi valmistada, kuna erinevate firmade pallide lend on pisut erinev ja nõuab mängijatelt harjumist.

Tammemaa ütles, et Poitiers´i mingit kindlat käekirja ei oska ta välja tuua, kuid tõenäoliselt on mäng kiire ja temporündajatel saab raske päev olema.

Print Friendly, PDF & Email