Minister kiitis Kuressaare uhiuut tervisekeskust (GALERII) (4)

REEDEKS SAAB VALMIS: Haigla juhatuse liikmed Märt Kõlli (esiplaanil paremal) ja Edward Laane tegid minister Riina Sikkutile tervisekeskuses tutvustava ringkäigu.
Maanus Masing

Tervise- ja tööminister Riina Sikkuti sõnul aitab Kuressaare haigla uus tervisekeskus tõsta Saaremaa esmatasandi arstiabi kvaliteeti.

Ministri sõnul aitab uute tervisekeskuste avamine tugevdada perearstide meeskondi ja muuta perearstiabi inimestele kättesaadavamaks.

Minister Sikkut lisas, et kuna paljud inimesed vajavad nii hoolekandeteenuseid kui ka arstiabi, peaksid need kaks valdkonda ühte sammu käima.

Ministri kinnitusel jättis Kuressaare haiglas nähtu talle hea mulje. “Uus asi on ikka uus asi,” ütles Riina Sikkut uhiuue tervisekeskuse kohta. “Tänapäevane töökeskkond on oluline – ka selleks, et motiveerida noori arste väiksematesse piirkondadesse tööle tulema. Kuressaares on see kõik olemas.”

Üks murekohti, mida minister eile haigla juhtkonnaga arutas, oligi küsimus, kuidas Saaremaale noori tohtreid saada. Sikkut leidis, et spetsialiste saaks ehk motiveerida Saaremaale tulema praegusest kaks-kolm korda suurema lähtetoetuse abil. Samuti võiks tema sõnul kaaluda kõrgemat tasukoefitsienti.

Eilsel kohtumisel oli juttu ka vähiravi kemoteraapia korraldamise võimalikkusest Kuressaare haiglas.

“Oleme seda teemat Ida-Tallinna keskhaiglaga arutanud,” lausus Kuressaare haigla ravijuht Edward Laane, lisades, et ITK hinnangul on see teostatav. “Põhimõtteliselt ei erine keemiaravi tegemine ju mõne muu meditsiinilise protseduuri tegemisest,” tähendas hematoloogist ravijuht. “Pealegi on ITK-l võimekus tagada siinses haiglas onkoloogi kohalolu.”

Dr Laane hinnangul annaksid uue tervisekeskuse võimalused vähihaigete ravi kvaliteedile palju juurde. “Saaksime patsiente suunata füsioteraapiasse ja liikumistundidesse, millega juba septembris algust tegime,” rääkis Laane.

Minister Sikkut külastas eile ka Kuressaare hambapolikliinikut, kohtus MTÜ Saaremaa Vähiühing esindajatega ning külastas Saaremaa töötukassa esindust ja Saaremaa Piimatööstust, mis pälvis novembri algul tööinspektsioonilt tunnustuse hea töökeskkonna loomise eest.


Uus tervisekeskus lahendas ruumikitsikuse

Endisesse polikliinikuhoonesse ehk haigla D-korpusesse rajatud tervisekeskuses on perearstide käsutuses suurem osa esimesest korrusest ja mõned ruumid kolmandal korrusel.

Keskuses sisustatakse vastuvõtukabinetid 12 perearsti tarvis, pereõdede kabinetid ja protseduuriruumid. Lisaks siiani haigla katuse all tegutsenud tohtritele kolib uutesse ruumidesse Kuressaare perearstikeskuse meeskond. Ruumid patsientide vastuvõtmiseks Kuressaares saavad ka Valjala ja Salme perearst.

Vastremonditud teisele korrusele kolib haigla hooldekodu, kus on kohti 50 inimesele. Kolmas korrus on aga ette nähtud peamiselt füsioteraapia tarvis.

“Enne pidid meie füsioterapeudid tegutsema kitsastes tingimustes – justkui silgud pütis –, nüüd on neil aga varasemast kolm korda rohkem ruumi ja tänapäevased tingimused,” rõõmustas
SA Kuressaare Haigla juhatuse liige Märt Kõlli.

Füsioteraapiapatsiendid saavad kasutada kasutada 70-ruutmeetri suurust võimlemissaali. Keskuses on varasemast paremad võimalused ka vesiraviks, ruumid basseini ja spetsiaalsete vannidega.

3,85 miljoni euro suuruse kogumaksumusega projektist kattis toetusraha 1,5 miljonit, ülejäänu tasus haigla sihtasutuse oma vahenditest. Kokku renoveeriti 6000 m² brutopinda. Peatöövõtja oli AS Tesman.

Tervisekeskuse filiaal endises Leisi vallamajas valmib jõuludeks.

Märt Kõlli sõnul on järgmise suurema sammuna kavas rekonstrueerida tuleval aastal haigla erakorralise meditsiini osakond. “Loodame sellega pihta hakata tuleva aasta augustis,” lausus Kõlli.

Print Friendly, PDF & Email