AHHAA tahab SÜG-i Krempliga koostööd teha (VIDEO) (1)

TEADUS JA TEATER: SÜG-i noored tegid väga uhke etenduse. Pildil vasakult Vootele Mets, Torm Vatsfeld, Magnus Toompuu.
ARGO KIRSS

Viljandis toimunud Eesti koolide 5. teadusteatrite festivalil läks Saaremaa ühisgümnaasiumi teadusteatril Krempel juhendajate sõnul ülihästi. Poolteist kuud ettevalmistatud 22 katsega kava teenis Eesti suurima teadusteatrijuhi ülivõrdes kiituse ja ainsana 13 osalise seast ka AHHAA eripreemia. Keemiaõpetajate Marju ja Argo Kirsi juhendatud teatri esinemise puhul pidas viimane oluliseks just seda, et kõik õnnestus.

Argo Kirsi sõnul on katsete õnnestumisel nii palju väikseid määravaid parameetreid. Katse võib nässu minna kasvõi seetõttu, et loksutad mõnda pudelit liiga palju või on kuskil mõni temperatuur nõksuke vale. Oma muinasjutu vestmise vormis tehtud etendus pälvis ka koostöösoovi AHHAA teadusteatrilt.

Krempli esinemist vaadanud teaduskeskuse AHHAA teadusteatri juhataja Helen Järvpõld sõnas, et saarlastega teeks ta iga kell koostööd. “Ma olen natuke sõnatu, see oli väga-väga professionaalne esitus ja võin öelda, et kasutati katseid, mida isegi AHHAA ei kasuta,” märkis Järvpõld ja lisas, et kindlasti on noored etendusse tonnides higi ja pisaraid valanud.

Järvpõld tuli oma sõnul Viljandisse inspiratsiooni otsima ja selle ta saarlaste näol ka leidis. “Mina tahan Saaremaaga koostööd teha. Kutsuge meid külla või meie kutsume teid külla ja teeme koostööd,” ütles ta.

Krempli truppi kuulusid Vootele Mets, Joonas Tiitson, Maris Alas, Kalev Kaasik, Magnus Toompuu, Raul Koppel ja Torm Vatsfeld. SÜG-i osalemist Viljandis toetas ka Eesti teadusagentuur.

Print Friendly, PDF & Email