JUHTKIRI: Unistus tolmuvabast teest

Saaremaa teede kehv seisukord on kuum teema. Näiteks kirjutas 8. novembri Saarte Hääl Koimla küla elanike murest, kes peavad iga päev sõitma kümnekilomeetrise ringi, kui ei soovi sõidukit kehval kruusateel lõhkuda. Kuigi vallale ja ministeeriumile saadetud pöördumisele andis allkirja 295 inimest, teatas maanteeamet: kõnealusel teel liigub ööpäevas viis autot liiga vähe, et see mustkatte alla panna. Paar päeva hiljem, 10. novembril kirjutas Saarte Hääl Ilpla–Reo riigiteest, millele on kümmekond aastat soovitud mustkatte osa 700 meetri võrra pikendamist. Paraku tulutult.

Sealsed inimesed võivad siledast ja tolmuvabast teest üksnes unistada, sest maanteeamet ei kavatse tuleval aastal Saaremaal mustkatet panna ühelegi riigitee lõigule. Põhjus: Saaremaa on teekatete poolest muudest Eesti piirkondadest paremas seisus.

Mida võib tõlgendada ka nii: te, saarlased, olete ise süüdi, et liiga tublid olete olnud. Nüüd peate neid, kes oma teede seisukorrale nii suurt tähelepanu pööranud pole, järele ootama. Kui varem otsustati tee-ehituse rahastamine vastavalt kohalikule vajadusele, siis nüüd jagatakse suppi ühisest katlast teiste reeglite järgi. Ning kui mandri teedel on liiklus intensiivsem, võib saarlaste unistus tolmuvabadest teedest üksnes unistuseks jäädagi.

Print Friendly, PDF & Email