Inspektorid saare objekte ei trahvinud

Tööinspektsioon kontrollis Saaremaal kümmet ehitusplatsi, kus tuvastati 19 rikkumist. Ühegi ettevõtte suhtes väärteomenetlust ei algatatud.

Kümnest sihtkontrolli käigus külastatud ehitusplatsist ei registreeritud ainsana ühtegi rikkumist Tesman Ehitus OÜ omal.

Tööinspektsiooni teabeosakonna juhataja Kristel Abel tõi põhilistest rikkumistest välja katusel kaitsekiivrita toimetanud ehitajad. Neil puhkudel peatati töötamine ettekirjutusega. “Kaitsekiivri kandmine ehitusplatsil on kohustuslik piirkondades, kus tööprotsessist tulenevalt on peavigastuse oht, näiteks töö kõrgel paiknevatel töötamiskohtadel, sealhulgas katusel,” märkis Abel.

Kokku kontrollis tööinspektsioon Eestis 85 ehitusplatsi, kus registreeriti 229 rikkumist ja koostati 32 ettekirjutust. Ainult 10 kontrollitud ehitusplatsi vastas tööohutusnõuetele.

Ehituse sihtkontrolli eesmärk oli ennetada ehitajatega toimuvaid tööõnnetusi, mille peamiseks põhjuseks on kukkumist takistavate vahendite puudumine või nende ebaõige kasutamine. 85 kontrollitud ehitusobjektist 63 platsil toimus töö tellingutel. Neist 29 puhul polnud tellingute korrasolu kontrollitud ja 28 puhul ei vastanud need tööohutusnõuetele. Isikukaitsevahendite puhul esines enim probleeme turvarakmete ja kaitsejalatsite kasutamisel. Veerandil kontrollitud ehitusplatsidest oli tööohutusplaan koostamata või ajakohastamata.

Print Friendly, PDF & Email