Visit Saaremaa loobus osalisest toetusest

Visit Saaremaa plaan turundada Saare maakonda rohelise sihtkoha ja UNESCO alana luhtus, sest mittetulundusühing jäi PRIA piisava toetuseta.

“Tegevuste kulminatsiooniks ja sihtturgude uudiskünnise ületamiseks oleks projektis osalevad tootjad ja turismiettevõtjad sõitnud Eesti vanima purjelaeva Hoppetiga Riiga, Helsingisse ja Gotlandile, et kolmeks päevaks avada Saaremaad ja Muhut tutvustav pop-up turuplats ning koostatud pakettide tutvustamiseks oleks purjeka peal korraldatud kohtumine sihtkohtade turismibüroodega,” rääkis Visit Saaremaa arendusjuht Eveli Jürisson.

Projektiga planeeriti kaasata maakonna ettevõtjaid turismipakettide loomisse, mis toetaksid rohelise saare kuvandit ja mida saaks pakkuda erinevatele turismibüroodele.

Paraku jääb see tegemata, sest Visit Saaremaa loobub Saarte koostöökogu (SKK) kinnitatud 2018. aasta ettevõtluse konkurentsivõime meetme osalisest toetusest.

Visit Saaremaa sai projektide hindamisel võrdsed punktid OÜ-ga Seeder Agri ning koos jõuti viimastena toetuse tabelisse. Sellisel juhul saab eelise väiksem toetussumma, mis oli põllumajandusettevõttel.

Visit Saaremaa soovitud 39 512 eurot läks juba üle meetme mahu piiride. SKK pakkus Visit Saaremaale, et neil oleks võimalik saada 16 927 eurot, kuid kogu projekt oleks siiski tulnud ellu viia samas mahus ehk siis suurema omaosalusega. Kogu projekti maksumus oli 65 854 eurot.

Eveli Jürisson ütles, et pakutavat summat nad ei kasuta. Nimelt ei ole võimalik kõiki plaanitud tegevusi palju väiksema summa eest ellu viia.

Print Friendly, PDF & Email